Ovčáček miláček: „nekorektní tingl tangl“ v kinech

Ovčáček miláček: „nekorektní tingl tangl“ v kinech

Zdeněk Julina (Babiš), Marek Příkazský (Ovčáček) ,repro

10 tisíc diváků v 80 kinech po celé republice sledovaly 20.11.2017 v přímém přenosu z Městského divadla ve Zlíně pokračování nekorektního kabaretu. Po úspěšném kusu Ovčáček čtveráček, jehož satelitní derniéra proběhla letos v únoru, se ředitel a režisér Městského divadla ve Zlíně Petr Michálek a jeho tým rozhodli přivést na divadelní prkna další díl svého nekorektního kabaretu s titulem Ovčáček miláček, tentokrát v nižší kabaretní kategorii tingl tanglu. Hlavním podnětem přitom pro ně byly událostí spojené s kreativním výkladem české ústavy během ústavní krize na jaře 2017 a nadcházející prezidentské volby v příštím roce.

Na úvod přímého přenosu promluvil Petr Michálek, který si následně jako záskok za nemocného  studenta ZVOŠ Zlín zahrál i několik vedlejších rolí. Jako už v prvním díle se i v tomto kuse texty z velké části opírají o skutečné výroky politiků a osobností veřejného života. Kromě titulní postavy mluvčího prezidenta v představení vystoupily i další známé osobnosti jako např. Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, politický komentátor Václav Moravec nebo amnestovaný Jiří Kajínek. Přítomen byl i Miloš Zeman nebo spíše jeho běžkařský dubl. V roli Jiřího Ovčáčka vystoupil opět Marek Příkazký, který také namluvil Miloše Zemana. Andreje Babiše s mučednickou „čapí“ korunou na hlavě a nezaměnitelnou dikcí mistrně ztvárnil Zdeněk Julina. Premiéra Sobotku – tragickou postavu, která své charizma v souladu s výrokem prezidenta demonstrovala lahví od okurek v ruce, neméně skvěle ztělesnil Pavel Vacek. Většinu ženských postav svěřil Petr Michálek Martě Bačíkové, která však nejvíc zazářila v roli agresivní  kotelnice Michaely Jílkové.  Slíbené překvapení v závěru představení odhalilo, že Jiří Ovčáček je ve skutečnosti glum z Pána prstenů, který neochvějně pokračuje v honbě za svým „miláškem“.

Jestli bude Ovčáčkova „dvojka“ stejně nebo dokonce více úspěšná než první díl, se teprve ukáže. Každopádně se opět potvrdilo, že naše politická a mediální scéna je ideálním zdrojem satiry a když se toho ujmou tak schopní tvůrci a interpreti jako ti ze Zlína, mohou pobavit a doufejme i přimět k zamyšlení tisíce diváků.  A to už je síla, která není marná.

Kdo se nedostal na přímý přenos, má ještě možnost shlédnout představení ze záznamu, který mají na programu některá kina ještě do 25.11.2017.

ovcacek ctveracek

Zdeněk Julina (Babiš), režisér Petr Michálek

Text: Soňa Šálková

Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..