Fero Fenič chystá nový projekt

Febiofest a Česká soda – Fero Fenič

Filmový režisér, producent, scénárista Fero Fenič prozradil na okraji tiskové konference k 25. ročníku filmového festivalu Febiofest, který založil a dlouhá léta řídil, že plánuje nový projekt. Má v úmyslu založit nový internetový portál Česká soda.cz, který by sloučil všechny dosavadní i budoucí kanály s českým humorem. Portál chce Fenič spusit letos na podzim u příležitosti oslav 100. výročí Československa. Je to dost náročný projekt, který si vyžádá hodně úsilí i peněz. Proto se Fero Fenič obrátil na přítomné novináře o pomoc při oslovení veřejnosti, aby se s ním na realizaci záměru Česká soda podílela.
Pokud se ohlédneme za všemi úspěšnými projekty Fero Feniče, ať už již zmiňovaným Mezinárodním filmovým festivalem Febiofest, jeho rozsáhlou filmovou tvorbou a zásluhami o rozvoj české kinematografie a v neposlední řady i jeho úspěšnou kampaní na přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla, musíme uvěřit tomu, že i tento nový projekt dotáhne do konce.
A bylo by to opravdu skvělé mít souhrnné úložiště pro český humor ve smyslu inteligentní legrace ze všeho, co nás obklopuje. Humor je projevem kultury a úrovně národa. Ten český je dost specifický, někdy drsný a sarkastický, ale pokud je uplatňován s upřímnou snahou nezraňovat ale bavit a přitom provokovat , může být velmi užitečným nástrojem.
Přejeme panu Feničovi hodně štěstí a zdaru pro jeho nový projekt a těšíme se na podzim.
Text: Soňa Šálková
Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..