Dominic Miller Band hvězdou programu Jazz čtyř kontinentů v Jazz Docku

Dominic Miller Band hvězdou programu Jazz čtyř kontinentů v Jazz Docku

Dominic Miller, foto© PetrSalek.com

Kytarista a skladatel Dominic Miller se 25. ledna 2020 téměř po roce a půl vrátil do pražského hudebního klubu Jazz Dock a vystoupil na předem již dlouho vyprodaném koncertu.  Do složení  Dominic Miller Group tentokrát přibyly další dva nástroje.  Na klavír a keyboard zahrál Angličan s falsetovým hlasem Mike Lindup a na bandoneonu – malé tahací harmonice a typickém nástroji argentinského tanga – harmonicky skvěle podbarvoval mladý Argentinec  Santiago Arias. Bicích se tentokrát kreativně a velmi výrazně ujal Rhani Krija, Tunisan žijící v Německu.  Po boku Dominica Millera, který střídal dvě akustické kytary, brilantně udával rytmus Belgičan Nicolas Fiszman na basové kytaře. Toho jediného mohli návštěvníci Jazz Docku vidět na minulém Millerově koncertu v červnu 2018. Vzhledem k tomu, že se Dominic Miller narodil v Argentině a dlouhodobě žije a pracuje ve Francii byla sestava veskrze mezinárodní a jako stvořená pro programovou řadu „Jazz čtyř kontinentů“, kterou Jazz Dock každoročně pořádá.

Dominic Miller Band, foto© PetrSalek.com

 

 

Stěžejním programovým bodem vystoupení byly skladby z posledního Millerova alba „Absinthe“, inspirovaného impresionismem a atmosférou jižní Francie. Samozřejmě však nechyběly ani slavné skladby „Fields of Gold“ nebo „Fragile“ známé z hudební spolupráce Millera se Stingem. Dvě z nich „Shape of My Heart“ a „Seven Days“ dokonce zazpíval speciální host pražského koncertu Dan Bárta.  Setkání vybrané skupiny špičkových  muzikantů  naplnilo celé  dvě hodiny bez přestávky skvělou hudební produkcí.  Když jako jeden z přídavků přeřadili na diskotékové „Stayin´ Alive“ od Bee Gees  připojil se při refrénu celý sál.

Text: Sona Šálková, foto: Petr Šálek

 


Summary:

Famous guitar player and composer Dominic Miller performed with his band on January 25, 2020 at the Jazz Dock in Prague. All members of the band are outstanding musicians: Dominic Miller (acoustic guitar), Mike Lindup (piano / keyboard), Santiago Arias (bandoneon), Nicolas Fiszman (bass), Rhani Krija (percussion). The audience in the crowded club could hear several pieces from the latest Miller´s album “Absinthe” and also some of  the famous songs from the Sting’s repertoire, with whom Dominic Miller has been playing  many years. A special guest of the concert was the Czech musician Dan Barta, who sang two cover versions of Sting´s hits with the band.

Dominic Miller Band, Dan Bárta, Jazz Dock, foto© Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..