Wild Wild West očima Ellen von Unwerth v Leica Gallery

Sérii velkoformátových fotografií německé fotografky Ellen von Unwerth pod názvem Wild Wild West vystavuje pražská Leica Gallery. Unwerth je jednou z mála žen, která se prosadila jako světově uznávaná módní fotografka v oboru převážně ovládaném muži. Začínala nejprve před kamerou jako modelka, ale brzy se ukázal její fotografický talent a začala postupně pracovat za kamerou pro renomované módní značky a časopisy.

Soubor nazvaný Wild Wild West vznikl volně a byl nejprve otištěn v časopise S Magazin  8. Převážná část fotografií je černobílá, čímž se ještě více daří navodit atmosféru starých westernů. Hlavní hrdinové na fotografiích však nejsou ostřílení kovbojové ani pistolníci, ale sebevědomé krásky, které při své honbě za štěstím na Divokém západě nemají skrupule. Pro své cíle chladnokrevně využívají svůj erotický půvab a důvtip. Každá fotografie může být scénou z filmu, jehož děj si divák může domyslet.  Nebezpečné krásky si zahrály známé osobnosti jako např. zpěvačka Carolin Vreeland nebo performerka Millie Brown, roli padoucha přesvědčivě ztvárnil zpěvák Marilyn Manson.

Obrazová preciznost vystavených snímků v kombinaci s nadsázkou a erotickým nábojem připomínají tvorbu Helmuta Newtona, kterého Ellen von Unwerth považuje za svůj vzor.

Výstava je k vidění v Leica Gallery Prague do 19.11.2017.

 Text: Soňa Šálková    Repro: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..