Monika Načeva představila své nové album Průvan v hlavě

Ba:zel

V závěru programu Anežka live, který od června do konce září oživoval prostory Anežského kláštera, uvedla zpěvačka a herečka Monika Načeva premiéru svého nového studiového alba pod názvem Průvan v hlavě. Koncert, který měl původně proběhnout v klášterní zahradě, se přesunul do nádherného sálu vzniklého zastřešením původního dvoulodí kostela sv. Františka v nedávno náročně rekonstruovaném areálu kláštera.

Úvodem zahrálo česko-polské duo Ba:zel, které posluchače velmi příjemně naladilo na akusticko-elektronickou notu téměř kosmického ladění. Elektronický charakter večera pak dále gradoval vystoupením hlavní protagonistky večera a jejího elektronického doprovodu v podání DJ Five a slovenského beatmakera Tentato.

Za přítomnosti všech osob stojících za vznikem alba, desku symbolicky pokřtil kunsthistorik a spisovatel Otto M. Urban. Temně laděné básně Sylvy Fischerové v citlivém podání Načevy v kombinaci s rytmickými ruchy a nečekanými zvukovými efekty vyznívají velmi naléhavě až chmurně a vytvářejí trochu nezvyklý ale velmi působivý celek.

Desku Průvan v hlavě symbolicky pokřtil kunsthistorik a spisovatel Otto M. Urban.

 

Duet s Eliškou Dvořákovou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..