Tommy Emmanuel je inspirací pro Karlijn Langendijk a Meinen Soenke

Tommy  Emmanuel je inspirací pro Karlijn Langendijk a  Meinen Soenke
 Meinen Soenke a Karlijn Langendijk

Karlijn Langendijk a Meinen Soenke, foto: Petr Šálek

19. ročník mezinárodního festivalu
Kytara napříč žánry zahájili  Karlijn Langendijk a  Meinen Soenke .

Tito dva mladí kytaristé, kteří vystoupili v Praze na Žižkově 9.10.2016, nasadili laťku letošního  kytarového festivalu velmi vysoko.

I tentokrát k nám  organizátor tohoto festivalu Stanislav Barek přilákal kytarové kapacity.

Pokud si z to tohoto festivalu chcete ještě něco užít, podívejte se na zde  program


Karlijn Langendijk se narodila v roce 1995 v Uitgeest v Holandsku. Od malička byla obklopena hudbou a sama začala hrát na kytaru ve 13 letech. Okouzlena virtuózní hudbou Tommyho Emmanuela začala sama trénovat jeho skladby a o několik let později měla možnost zahrát si společně s Tommym na jednom pódiu. Později hrála s Gareth Pearson a Emil Ernebro a koncertovala po Německu a Číně. Od roku 2012 studuje na konzervatoři v Utrechtu (NL), kde v několika projektech tvoří vlastní hudbu. Loni vydala společně s kytaristou Timem Urbanem své debutové album „Leap of Faith“. V současné době je na roční stáži v Drážďanech, kde pokračuje ve studiu na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber Dresden.

dsc00356

Karlijn Langendijk

Víc infomací  zde:  Karlijn Langendijk


 

Meinen Soenke – světový talent – akustický kytarista a skladatel se narodil v roce 1991 v Aurichu v Dolním Sasku. Hře na kytaru se věnuje od svých 8 let. Od roku 2011 studuje College of Music v Drážďanech a za sebou má už přes 250 koncertů. Kromě sólových koncertů vystupuje též v duu s kytaristou Philippem Wiechertem, s nímž vydal v roce 2013 album „PhiliSoephical Journey“. Na pódiu si už zahrál s takovými velikány jako jsou Adam Rafferty, Peter Finger, Joscho Stephan a Joe Robinson a jako support hrál Tommymu Emmanuelovi a dalším hvězdám. Mimo jiných ocenění vyhrál v roce 2008 3. místo v soutěži Open Strings jako nejmladší soutěžící a v roce 2016 získal cenu v soutěži European Guitar Award. V roce 2011 se Meinen stal zakladatelem a jedním z uměleckých ředitelů mezinárodního kytarového festivalu International Freepsum Guitar Festival. V roce 2016 vyšlo jeho sólové album.

dsc00343

Meinen Soenke

Víc infomací o umělci najdete na Meinen Soenke

Foto: PetrSalek.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..