Novoměstská radnice v Praze – výstava Jaroslava Krejčího

Ve dnech 21. 10. až 8. 11. 2009 se koná na Novoměstské radnici v Praze výstava Jaroslava Krejčího k výročí jeho nedožitých 80. narozenin.
 
Jaroslav Krejčí vystudoval pedagogickou fakultu v Praze. Několik let učil, posléze pracoval jako grafik a v roce 1964 začal fotografovat. V letech 1975 – 1995 vyučoval na katedře fotografie na FAMU, kdy své studenty brával k sobě do ateliéru nad Čertovkou na Kampě a své konzultace končil nezapomenutelným refrénem „… zapomeňte vše, co jsem říkal … a dělejte si to po svém! Teprve potom to budete vy!“Jaroslav Krejčí je veřejnosti znám především jako divadelní fotograf, a proto se ho výstava na Novoměstské radnici bude snažit představit v celé šíři jeho tvořivosti. Vedle divadelních fotografií, které tvoří podstatnou část výstavy, uvidíme i jeho rannější práce – malbu, kresbu, grafické ilustrace a knižní grafiku. Další důležitou část pak budou tvořit fotografie osobností, fotografie z cyklu Ideo-nelogicky vzato a jiné.
Jaroslav Krejci - divadelni fotografie, ARTmagazin.eu
O jeho grafickém a fotografickém talentu svědčí mnohá ocenění, která v obou oborech získal. Čtyřikrát byl oceněný za divadelní fotografii na Triennále v Novém Sadu, čtyřikrát za knižní design ve světě i u nás a v roce 2005 dostal od Masarykovy Akademie Umění Cenu za uměleckou činnost. Součástí expozice budou i velkoplošné výtisky z nemnoha zachráněných  podkladů, které byly zasaženy povodní v roce 2002. Tuto výstavu zrealizovala Radka Kadlecová se svou firmou Spinel Prague Production a na její přípravě se výrazně podílel dlouholetý žák Krejčího a dnes sám divadelní fotograf Viktor Kronbauer.
               
Datum výstavy: 22. října – 9. listopadu 2009
Vernisáž: 21. října 2009 v 18:hodin
Místo výstavy: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 23, Praha 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..