Fotograf Antonín Malý v galerii Louvre – psi a prominenti…

Pes – přítel člověka
Fotografický projekt Občanského sdružení Mathilda na podporu vodicích psů.

Galerie Louvre, 9.1. – 17.1. 2010

Autor kalendáře, fotograf a výtvarník Antonín Malý, originálně zobrazil významné osobnosti českého společenského a kulturního života spolu s vodicími psy.
Výstava je pokračováním úspěšného fotografického projektu kalendáře na rok 2010, který byl poprve představen na stejnojmenné výstavě v Obecním domě v říjnu 2009. V Galerii Louvre budou vystaveny velkoplošné zvětšeniny kalendáře a dne 13.1. v 18 hod. proběhne slavnostní derniera projektu za účasti některých osobností kalendáře.
Z prodeje kalendáře „Pes přítel člověka“ bude financován výcvik vodicích psů pro nevidomé. Konkrétně chov a výchova malých štěňat, budoucích vodicích psů. Výtěžek z prodeje jednoho kalendáře odpovídá nákladům na jeden týden výchovy jednoho štěněte.

Paní hraběnka Mathilda Nostitzová je čestná předsedkyně Občanského sdružení Mathilda. Již téměř 20 let pomáhá nevidomým. Za tu dobu uspořádala řadu významných společenských událostí, získala řadu ocenění a přispěla i významnou finanční částkou na aktivity, které se týkají pomoci nevidomým lidem. Pomoc není otázkou peněz, ale srdce. Pomáhat může každý v rámci svých možností. Třeba tak, jako to dělala babička i maminka paní hraběnky Nostitzové – chodily číst nevidomým. Stálo je to jen trochu času. I proto se paní hraběnka rozhodla, že se více zaměří na konkrétní projekty, které pomohou lidem se zrakovým postižením. Svoje jméno propůjčila a svoje aktivity realizuje v občanském sdružení Mathilda.
Hlavní myšlenkou tohoto sdružení je spojit dohromady lidi, kteří pomoc potřebují s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí a s těmi, kteří vědí jak pomoci. Sami nevidomí lidé vědí nejlépe, jakou pomoc potřebují. Služby, které takovou pomoc poskytují, je třeba udržet a rozvíjet. Občanské sdružení Mathilda hledá cesty, jak vytvořit dostatečné finanční zázemí pro rozvoj těchto služeb. Proto patří veliký dík všem osobnostem, které jsou součástí tohoto kalendáře. Díky za pochopení a ochotu vstoupit na jeho stránky a pomoci tím na svět prvnímu charitativnímu kalendáři občanského sdružení Mathitda.

http://www.mathilda.cz
www.vodicipsi.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..