Centrum CAMP nabízí v prosinci 2020 bohatý program

Centrum CAMP nabízí v prosinci 2020 bohatý program

Centrum architektury a městského plánování CAMP v  budově̌ dnešního Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, který sídlí v modernistickém administrativním areálu Emauzy podle návrhu architekta Karla Pragera, se opět otevřelo pro návštěvníky.

Instituce, jejímž posláním je informovat a rozvíjet veřejnou diskusi o přítomnosti a budoucnosti Prahy má k dispozici široké návštěvnické zázemí: výstavní sál s velkoplošnou projekcí, amfiteátr pro přednášky a vzdělávací akce, studovnu a knihkupectví PageFive s publikacemi o architektuře, urbanismu a designu a také sortimentem neotřelých dárků a suvenýrů pro malé i velké milovníky designu a architektury. Součástí komplexu je i kavárna, která kromě nápojů, sendvičů a zákusků nabízí od úterý do pátku i. polévkové menu.

V současné době je tu k vidění interaktivní expozice nazvaná Praha zítra? Pražské priority. Výstava instalovaná na 25-metrové stěně prezentuje 25 ambiciózních investičních projektů, které mají v budoucnu změnit tvář Prahy. Ať už jsou to tisíce nových bytů vybudovaných na bývalých průmyslových plochách tzv. brownfieldech, nová linka metra, budova Vltavské filharmonie nebo revitalizace Václavského náměstí. Na místě jsou k dispozici kustodové, kteří návštěvníky v případě zájmu výstavou provedou a zodpoví jejich dotazy. Výstava ještě potrvá do 20. prosince 2020.

Veškerá programová nabídka CAMPu je zdarma. Otevírací doba je od úterý do neděle od 9.00 do 19.hod. Po sedmé hodině večer se pak otevírá streamovací studio, ze kterého je možné online sledovat diskuse na aktuální témata nebo rozhovory se zajímavými hosty – odborníky na architekturu.

Prosincová onlinová nabídka CAMPu například obsahuje:

  • 12.2020 od 18.00 hod. online diskusi o rekonstrukci Libeňského mostu, která je součástí série večerů Velké změny Prahy. Kubistickou památku od architekta Pavla Janáka, která těsně unikla demolici, čeká nejen oprava, ale i nové mostní konstrukce dle původních Janákových skic a přístupové rampy na Rohanský ostrov.
  • Libeňský ostrov, foto© PetrSalek.com

  • 12.2020 od 19.00 hod. Večer s vítězem České ceny za architekturu, kterou získalo studio ov-a zejména za obnovu a doplnění sídla sklářské firmy Lasvit v Novém Boru. Rozhovor s představiteli vítězného ateliéru Jiřím Opočenským a Štěpánem Valouchem povede známý propagátor architektury a sám také architekt Adam Gebrian.
  • 12.2020 od 19.00 onlinová přednáška Urban Talks: Eric Klinenberg. Americký sociolog, který se zaměřuje na urbanismus, kulturu a environmentální vlivy, vyzvedává význam veřejných prostor jako platforem pro mezilidské vztahy

Celý program najdete na praha.camp.
Streamy akcí sledujte na campuj.online. Otázky můžete klást přes slido.com, pro vstup do diskuze zadejte #campujonline.

Text: Soňa Šálková


Summary

The Center for Architecture and Urban Planning CAMP in the building near Karlovo Square in Prague has been recently reopened for the public.  The current interactive exhibition Prague tomorrow? Prague priorities. presents 25 ambitious investment projects that will change Prague in the future, e.g. new flats built on former brownfields, a new metro line, the Vltava Philharmonic or the revitalization of Wenceslas Square. The exhibition will run until December 20, 2020.

The whole CAMP program offer is for free. Opening hours onTuesdays to Sundays from 9.00 a.m. to 7 p.m.  Streaming studio opens at 7 p.m. with online discussions on current topics or interviews with interesting guests – architecture experts.

The whole program to be found under: praha.camp. Streams of events on campuj.online. You can ask questions via slido.com,  #campujonline to enter the discussion.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..