Hanna Radek-KARABURUN – kreace v izolaci

Hanna Radek-KARABURUN – kreace v izolaci
„Nerozuměla jsem nikomu, a nikdo mi nerozuměl. Moje existence byla minimalizována na moje fyzické bytí. Zbýval jen vztah mezi samotným místem a mnou.“

Foto© Hanna Radek

Během pandemie v září 2020 jsem přesídlila svůj home office do malé rybářské vesnice Karaburun v tureckém Středomoří. Bydlela jsem u svého kamaráda, který byl mým jediným lidským spojením, ale asi si dokážete představit, jak sociální je někdo, kdo dokončuje doktorandskou práci.

V průběhu 12 týdnů jsem strávila sociální izolaci a s mojí novou Fuji X-T4 vytvořila dílo obsahující stovky fotek. I když se ve své práci obvykle zaměřuji na lidi a jejich příběhy, okolnosti tohoto projektu mě donutily k jinému přístupu. Krajina a její temperamentní nálady se staly prioritou mých snímků a zároveň prostředkem k zamyšlení se nad mým vnitřním světem. Chtěla jsem zachytit nadčasovou eleganci bouřících se vln, zuřivých větrů, mystické mlhy a mírumilovné krásy samotné přírody.

 

fotky budou zveřejněny, na mých stránkách, instagramu, a bůh ví, kdo ještě zaklepe na dveře. Budu se těšit!

Hanna Radek, 12. prosince 2020


Hanna Radek vystudovala 3D-animaci a kromě rodného Německa pracovala v Jižní Americe nebo v USA. Její české kořeny ji také často přivádějí do Česka. Ve své fotografické tvorbě se dosud převážně věnovala street fotografii. Během koronavirové pandemie odjela z Mnichova do Turecka, kde 3 měsíce pracovala na dálku a ve volném čase fotografovala. 


KARABURUN – Creation in Isolation

“I didn’t understand, I wasn’t understood. 

My existence was minimized to my physical appearance. What was left was the relationship with the place itself and I.” 

 

During the pandemic, in September 2020 I set up my home office in Karaburun, a small fishing village in the Turkish Mediterranean, where I lived with my friend in his parents’ summer house. He was my only in-person human connection, but I guess you can imagine how social someone is who is finishing their PHD thesis.

Over the course of 12 weeks, I devoted myself to the momentum of social isolation and with my new Fuji X-T4 I created a  body of work containing hundreds of photos. Although in my work I usually focus on people and their stories, the circumstances of this project forced me to take a different approach. The landscape and its wildly varrying moods have become a priority of my images and at the same time a means to reflect on my inner world. I wanted to capture the timeless elegance of the stormy waves, the raging winds, the mystical mist and the peaceful beauty of nature itself. The photos will be published, on my website, instagram, and God knows who else will knock on my door. I‘m looking forward to it!

Hanna Radek, December 12, 2020

www.hannaradekphotography.com

www.instagram.com/hannaradek

Foto a text : Hanna Radek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..