Dufci vystavují v KC Klánovice v říjnu 2013..

Oldřich Mikuláš Dufek (otec Pavla Dufka)

malíř, grafik a ilustrátor se narodil v roce 1947 v Klánovicích a je jejich velkým patriotem. Proto svoji třetí klánovickou výstavu zaměřuje převážně na motivy Klánovic. Výstavu doplňuje o obrazy nejen nedalekého okolí, ale i z toulek po českých i moravských krajích.

Svoji tvorbu prezentuje na samostatných výstavách po celé republice. Loni například ve Valašské galerii na Soláni u paní Vajceové, která byla zakladatelkou klánovického kulturního centra.
Samostatně vystavoval též v Hamburku, v anglickém Nottinghamu, letos v německém Breydinu.
Ilustroval několik publikací o českém teriérovi, plemenu, které bylo před 50 lety uznáno Mezinárodní kynologickou federací (FCI) jako první české plemeno a které vzniklo právě v Klánovicích.

Pavel Dufek (otec Jakuba a Malvíny Dufkových)

po absolvování Hollarovy školy a následném studiu soc. práce pracoval jako výtvarník v agentuře Srdce Evropy, Leo Burnett a Euro RSCG.
Od roku 2000 je na volné noze. V roce 2008 vyhrál s fotografem Petrem Šálkem soutěž Magistrátu hl. m. Prahy na vytvoření jednotné vizuální prezentace hl. m. Prahy. Je držitelem zvláštní ceny Epson 2008 v soutěži kalendáře roku a několika dalších cen.
Na výstavě prezentuje několik kreseb s motivy jeho oblíbeného kraje – Provence.

Jakub Dufek (8 let) a Malvína Dufková (7 let)
žáci základní školy. Doplňují výstavu malou ukázkou svojí tvorby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..