FUJIFILM Exhibition X-Photographers Back in Black, Praha Mánes

FUJIFILM Exhibition X-Photographers Back in Black, Praha Mánes

X-Photographers Back in Black

nejlepší světoví fotografové Fujifilmu se vracejí do Prahy
Výstava: 1. 11. – 30. 11. 2019, vždy od 10 do 20 hodin
Masarykovo nábřeží 250/1, Praha 1

V pražské Galerii Mánes bude po celý listopad 2019 k vidění unikátní výstava nejlepších fotografů ze všech koutů světa, kterou připravila společnost FUJIFILM. Všechny vystavené fotografie byly pořízeny exkluzivně pro tuto akci a jejich společným motivem je portrét na černém pozadí. Výstavu v Mánesu otevře 30. října slavnostní vernisáž, na které nadace Kapka naděje pokřtí svůj kalendář pro rok 2020, který vznikl ve spolupráci s firmou FUJIFILM. Současně s výstavou proběhne v listopadu také FUJIFILM festival, který nabídne 65 odborných workshopů a přednášek vedených zkušenými fotoprofesionály.

Po dvou letech se FUJIFILM X-Photographers, tedy světová elita mezi fotografy, kteří pracují s fotoaparáty FUJIFILM, vracejí do Prahy. Těšit se můžete na tak známá jména, jako jsou Sara Lando, Christoph Busse, Knut Koivisto, Bobbi Lane, Tomasz Lazar, Ivan Joshua Loh, Tim Georgeson, Jonathan Bielaski, Martin Kopec, Kyaw Kyaw Winn, Wojtek Wieteska, David Gaberle, Radek Kalhous, Michal Krause nebo Lucie Robinson. Všechny vystavované snímky byly pořízeny na to nejlepší, co FUJIFILM aktuálně nabízí, tedy středoformátové fotoaparáty řady GFX.

Seznam vystavujících fotografů:
Lucie Robinson, Sara Lando, Tomasz Lazar, Ivan Joshua Loh, Christoph Busse, Bobbi Lane, Knut Koivisto, Tim Geogeson, Janathan Bielaski, Martin Kopec, Kyaw Kyaw Winn, Wojtek Wieteska, David Gaberle, Radek Kalhous, Michal Krause a další

Součástí výstavy je i FUJIFILM festival, během nějž se můžete každý listopadový víkend těšit na celkem 65 workshopů a přednášek nejen vystavujících, ale také dalších českých FUJIFILM fotografů. Své znalosti a tipy vám předají nejen vystavující, ale také třeba Marie Bartošová, Jakub Cejpek, Štěpán Černý, Tomas Felcman, Petr Hajn, Vojta Hurych, Pavlína Kubíčková, Tereza Linhartová, Pavel Nesvadba, Jiří Růžek, Pavel Rybníček, Jiří Štarha, Josef Šulc, Oto Sládek a další.

„Výstava X-Photographers je skvělou příležitostí, která nám umožní do Česka přivést během krátké doby mnoho inspirativních fotografů. Ti se podělí o své bohaté zkušenosti se širokou veřejností prostřednictvím mnoha workshopů,“ říká organizátorka výstavy Tereza Bakajová z české pobočky společnosti FUJIFILM.
Výstava X-Photographers přináší do Česka jedinečnou tvorbu světových fotografů a umělců, kteří jsou často také držiteli prestižních fotografických ocenění. Snímky těchto autorů publikují mimo jiné i nejprestižnější média světa.

Sféricke foto: PetrSalek.com

Jak vznikla skupina X-Photographers?
Společnost FUJIFILM je známá svým přístupem v naslouchání požadavků svých zákazníků – fotografů využívajících techniku FUJIFILM. Proto vytvořila skupinu vybraných fotografů, kteří testují nejnovější modely fotoaparátů přímo „v terénu“. Dávají pak zpětnou vazbu designérům a také sdílejí své zkušenosti s veřejností. K významu „X“ se pojí řada X bezzrcadlových digitálních fotoaparátů, a současně „X“ obecně značí něco neurčitého, což dává fotografům volnou ruku v jejich tvorbě. Skupina X-Photographers vznikla v roce 2012 a v současnosti má již přes 500 členů z 60 zemí světa s vlastní online galerií.

Vstup na výstavu stojí 50 Kč a vstupenky lze zakoupit přímo na místě v Galerii Mánes. Vstupenky na workshopy lze zakoupit na stránkách http://xperienceacademy.cz/workshopy/ nebo v síti GoOut.

Více informací o akci na http://xperienceacademy.cz/vystava/
Doprovodný program výstavy najdete na http://xperienceacademy.cz/workshopy/ nebo také na Facebooku Focused on: X-photographers Exhibiton /Back in Black/

Text: FUJIFILM, foto: PetrSalek.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..