Prodloužení výstavy sester Válových v  GASK

Prodloužení výstavy sester Válových v  GASK

Sestry Válovy, repro Petr Šálek

Výstava Květa a Jitka Válovy – Cesta předurčená osudem, kterou Galerie Středočeského kraje uspořádala k 100. výročí narození obou sester-malířek, nekončí 19. března, jak se původně plánovalo, ale bude prodloužena do 10. dubna 2023. Podnětem k prodloužení je mimořádný zájem veřejnosti o shlédnutí výstavy. Od 5.listopadu, kdy byla výstava otevřena, ji vidělo přes 25 tisíc návštěvníků. Prodloužení umožnili i zapůjčitelé prací sester Válovek z řad galerijních institucí i soukromých vlastníků, takže přehlídka zůstává beze změny v původním rozsahu.

Richard Drury, kurátor výstavy, foto© Petr Sálek

. „U sester Válových lze mluvit o mimořádné jednotě, o jedné duši ve dvou tělech. Každá z nich by i bez té druhé jistě vynikala jako svrchovaná tvůrčí osobnost, jenže rozdělit je na základě toho či onoho měřítka by popíralo celoživotní symbiózu, která podněcovala a podmiňovala jejich individuální, avšak vzájemně související tvorbu. Prostě aby člověk mohl rozumět obsahům díla jedné sestry, musí zároveň rozumět obsahům díla i té druhé,“ řekl kurátor výstavy Richard Drury.  K tomuto galerijnímu počinu byla vydána publikace, jejíž obsah se tematicky vztahuje nejen k výstavě Cesta předurčena osudem, ale představí i širší souvislosti života a díla obou sester.

 

Během prodlouženého trvání výstavy proběhne i několik komentovaných prohlídek. Současně také vyšla publikace, která výstavu tematicky doplňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..