Prague Design Week 2019 láká na neotřelé výrobky i jedinečnou vyhlídku na město

Prague Design Week 2019 láká na neotřelé výrobky i jedinečnou vyhlídku na město

6. ročník pražské přehlídky současného designu Prague Design Week je otevřen návštěvníkům až do 21.dubna 2019, tedy do velikonoční neděle. Organizátorům se letos podařilo získat velmi zajímavou lokalitu. V historické budově bývalé pojišťovny a banky na náměstí Republiky č. 7 jsou k dispozici dvě podlaží spojená reprezentativním schodištěm a vstupní halou v neobarokním stylu. Budova z roku 1906, která prošla mnoha dějinnými zvraty, např. byla i sídlem Československé strany socialistické a redakce deníku Svobodné slovo, není běžné přístupná. Momentálně však čeká na rekonstrukci a tak se její prostory velmi dobře hodí na prezentaci neotřelých nápadů a realizací v úplném centru města.

Na 60 vystavovatelů na sevřeném prostoru prezentuje kreativní řešení nejrůznějších předmětů denní potřeby, módních nebo bytových doplňků nebo i čistě výtvarných uměleckých děl. Vedle oděvů a bytového textilu, jsou k vidění šperky, lampy, nábytek, hračky nebo tašky. Pro jejich výrobu používají designéři nejen tradiční materiály jako např. dřevo, kov, kůži nebo sklo ale také papír nebo beton. Také výrobní postupy sahají od těch nejtradičnějších ručních po využití nových technologií. Tvůrci ukazují nejen svou aktuální tvorbu, ale zájemcům také ukáží, jak jejich díla vznikají. Většinu výrobků je možné na místě i zakoupit.

PRAGUE DESIGN WEEK 2019, expozice MULIBAGS.CZ, náměstí Republiky 7, Praha 1, trvání do 21.4. 2019. foto © PetrSalek.com, ARTmagazin.eu. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Prague Design Week 2019 , na snimku Multibags.cz

 

Ti odvážnější si na vlastní kůži mohou vyzkoušet pobyt ve zvukotěsné mikrokanceláři SilentLab, která letos vyhrála uznávanou mezinárodní cenu reddot design award 2019.  Pod názvem Design lidem se prezentuje ateliér Blank Page s důležitou a společensky prospěšnou aktivitou. Přináší designová řešení do venkovského prostoru s využitím spoluúčasti obyvatel. Obohacuje veřejný prostor o dětská hřiště, lávky a obchody, ale i soukromé pozemky o nejrůznější vybavení zahrad nebo interiérů. Potěší, že naprostá většina vystavovatelů se snaží o ekologicky a energeticky šetrné výrobky.

V prostorách prvního patra je Design Kino a útulná pop-up kavárna s nabídkou originálních sladkostí a výhledem na náměstí Republiky. Další improvizovaná kavárna je umístěna na střešní terase a v podkroví budovy s jedinečnou vyhlídkou na střechy a věže v centru Prahy.

PRAGUE DESIGN WEEK 2019, expozice MARIANSEKULA.CZ Náměstí Republiky 7, Praha 1, trvání do 21.4. 2019. foto © PetrSalek.com, ARTmagazin.eu #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

PRAGUE DESIGN WEEK 2019, expozice MARIANSEKULA.CZ

Prague Design Week 2019 má v nabídce také bohatý doprovodný program. Jsou připraveny workshopy s vystavovateli pro děti i dospělé. Modelování, výroba kožených doplňků nebo ražba do kartonu může být vítaným zpestřením návštěvy. Pořadatelé také připravili přednášky o architektonických projektech zaměřených na Prahu i na rekultivaci venkova. Milovníci veteránů ocení přednášku o renovaci nejstaršího dochovaného vozu VW Beetle na světě z roku 1941.

Prague Design Week 2019 je osvěžením a inspirací pro milovníky designu a tvůrčího přístupu k životu.

Text: Soňa Šálková, fotografie: Petr Šálek

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..