Otevřené ateliéry Praha umožní pohled do uměleckých ateliérů

Otevřené ateliéry Praha umožní pohled do uměleckých ateliérů

Kam směřuje současné umění v našem hlavním městě, jaká díla zde vznikají a kdo jsou ti, kteří je vytvářejí, se zájemci mohou dozvědět ve dnech 15. – 18. června 2023.  Více než 70 ateliérů umělců a designérů se otevře pro veřejnost v rámci již třetího ročníku festivalu Otevřené ateliéry Praha. V průběhu těchto čtyř dnů budou probíhat i komentované prohlídky a další doprovodný program.

Návštěvníci se tak dostanou do běžně nepřístupných míst, často v architektonicky zajímavých lokalitách. Milovníci industriálních prostor se mohou v letošním roce těšit na ateliéry vysočanské Pragovky, kde se také ve čtvrtek 15. 6. odehraje slavnostní zahájení festivalu a další dny bohatý program. Letos poprvé se otevřou také jedinečné prostory bývalého kláštera Gabriel Loci na pražském Smíchově a chybět nebude ani magická zahrada a budova bývalého Kafkova ateliéru v Praze 6.

Během festivalu otevřou své ateliéry například Martin Salajka, Kateřina Ondrušková, Inkubátor Krenovka, Gabriel Loci, SmetanaQ, Bubahof, ateliéry v domě Radost, Studio Bubec, Monika Žáková a mnoho dalších.

Festival založily v roce 2021 kurátorky současného umění Petra Widžová a Josefína Frýbová společně s manažerkou Ivonou Lorencovou. Jejich cílem je propojit současné výtvarné umělce a designéry s veřejností neotřelým způsobem, představit zákulisí tvorby a vytvářet nové impulsy pro osobní setkání nebo poznávání vlastního sousedství.

Vstup na akci je zdarma. Více informací je možné najít na: www.otevreneatelierypraha.cz

Fotos: Petra Widžová

Summary

Where contemporary art is heading in our capital, what works of art are created here and who are those who create them, can be clarified by the events on June 15-18, 2023. More than 70 studios of artists and designers will open to the public for the third time as part of of the festival Prague Open Studios. As part of the event, there will also be guided tours and other another accompanying program.  Entry to the event is free. More information at: www.otevreneatelierypraha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..