Metronome Festival Prague 2017 – Sting dostal diváky do varu

První den letošního hudebního festivalu na výstavišti v pražských Holešovicích proběhl podle plánu. Silná bouřka, která se přehnala nad Prahou v noci před zahájením, sice přinesla vítané ochlazení divákům i účinkujícím, ale organizátorům jistě přidělala nečekanou práci navíc. Předem dlouho avizované vystoupení hlavní hvězdy festivalu britského zpěváka a skladatele Stinga bylo největším magnetem pro mnoho návštěvníků, ale první den dal příležitost i mnoha dalším skvělým interpretům. Program na hlavní scéně byl kvalitní a postupně gradoval.


Sting na videu z Metronome Festival Prague 2017:


Hvězdná naděje a držitel dvou cen Anděl Thom Artway se svou kapelou předvedl svěží a profesionální výkon.

 


 

Monkey Business s Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou daly svému vystoupení rychlý spád a překvapily především originální poctou
nedávno zesnulému zpěvákovi Georgi Michaelovi.

Metronome Festival Prague 2017, Monkey Business, Matěj Rupert, foto: Petr Šálek

 

Metronome Festival Prague 2017, Monkey Business, Tereza Černochová, Matěj Rupert, foto: Petr Šálek

Izraelská zpěvačka exotického vzhledu a sametového hlasu Ester Rada zaujala kultivovaným projevem a kvalitní doprovodnou kapelou.

Metronome Festival Prague 2017, Ester Rada, foto: Petr Šálek

A přesně v půl desáté nastoupil na podium toužebně očekávaný Sting. Během 90 minutového vystoupení zazpíval a zahrál snad všechny velké hity své kariéry, naprosto profesionálně ale zároveň s velkou spontaneitou. Okamžitá reakce publika, které se přidalo a zpívalo spolu s ním známé skladby jako Englishman in New York, Desert Rose nebo If I Ever Lose My Faith in You, ho viditelně potěšila a možná i trochu překvapila. Po bouřlivých ovacích na konci vystoupení přidal pak ještě dvě skladby, ve kterých vysekl i brilantní sólo na klasickou kytaru. Sting se projevil nejen jako hvězda první velikosti, ale i jako velká osobnost, které dělá potěšení svůj um a talent sdílet a možná tím dosáhnout i něco víc.

Metronome Festival Prague 2017, Dominic Miller, Sting, foto: Petr Šálek

Text: Soňa Šálková, foto a video: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..