Kniha džunglí v šapitó Azyl 78

Kniha džunglí v šapitó Azyl 78

Do zeleného příšeří džungle s mnoha divokými zvířaty a známým příběhem chlapce Mauglího zve představení Kniha džunglí v cirkusovém stanu Azyl 78 na okraji pražské Stromovky. Hudebně-taneční adaptace Kiplingovy knihy je symbiózou tance, hudby a výtvarného umění. Autor, režisér a výtvarník představení Matěj Forman vytvořil v šapitó iluzi tajemného pralesa s vysokými stromy a liánami, kterými jen občas probleskuje světlo. Pralesní atmosféru zvukově dokresluje původní hudba  skladatele Marco Ivanoviče. V úkrytech ve větvích stromů ji na místě pod jeho taktovkou živě hrají hudebníci z České filharmonie. Dole pod nimi se prohánějí hrdinové Kiplingova příběhu ve strhující tanečně-akrobatické show v choreografii Štěpána Pechara. 12 tanečníků ze souboru DEKKADANCERS se v dechberoucím tempu převtěluje v opice, buvoly, vlky nebo ptáky. Iluzi dotváří nápadité kostýmy a masky od Andrey Sodomkové. Jsou pro tanečníky jistě velkou výzvou, kterou však bravurně zvládají. Scény divoce křepčících opičáků nebo souboj Mauglího a bůvolů s létajícím tygrem Šér Chánem patří k vrcholům představení. Jako Mauglí se představí Ondřej Vinklát, bývalý první sólista baletu Národního divadla a držitel dvou cen Thálie. Jako létající tygr Šér Chán nadchne Nikol Šneiderová. Kombinace nápadité scénografie, expresivní hudby a špičkových výkonů tanečníků vytváří jedinečný vizuální a zvukový zážitek, plný dobrodružství a magie. „Rytmus a dech pralesa, intuice našich smyslů, a právě znovuobjevený řád. Tahle cesta džunglí bude pro nás i cestou hledání sama sebe. Chcete se vydat s námi?” zve na představení Matěj Forman.

Matěj Forman

Matěj Forman, foto: Azyl 78

Celkem 21 repríz představení Kniha džunglí proběhne od 7. do 30.června 2022. Se zakoupením lístků je třeba si pospíšit. Již v den premiéry byla většina lístků vyprodaná.

Text: Soňa Šálková

Summary
The music-dance adaptation of Kipling’s Jungle Book is a symbiosis of dance, music and fine arts. The author, director and scenograph Matěj Forman, created an illusion of a mysterious forest with tall trees and creepers, through which light flashes only occasionally. An impressive atmosphere full of mysterious sounds is completed by original music composed by Marco Ivanovič and played live on the spot by musicians of the Czech Philharmonic sitting high in the branches of trees. Below them, the heroes of Kipling’s story roam in a captivating dance-acrobatic show choreographed by Štěpán Pechar. 12 dancers from the ensemble DEKKADANCERS transform into monkeys, buffaloes, wolves or birds at a breathtaking pace. The combination of imaginative scenography, expressive music and top performances of the dancers creates a unique visual and sound experience, full of adventure and magic.

A total of 21 performances of The Jungle Book will take place from 7 to 30 June 2022 in the circus tent Azyl 78 in Prague’s Stromovka Park. It is better to buy tickets as soon as possible, most of the tickets are already sold out.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..