Kiefer Sutherland dostal do varu Lucerna Music Bar

Kiefer Sutherland dostal do varu Lucerna Music Bar

Charismatický hollywoodský herec, skladatel, hudebník a sběratel kytar Kiefer Sutherland v červenci cestuje s kapelou po Evropě. Foto© PetrSalek.com

Charismatický hollywoodský herec, skladatel, hudebník a sběratel kytar Kiefer Sutherland v červenci cestuje s kapelou po Evropě. Letošní turné s podtitulem So Full of Love 2023 (Tak plný lásky) pojmenoval podle jedné z písní na svém posledním albu Bloor Street. Hned další den po startu své náročné 17 koncertní šňůry v Budapešti přijel 9. července 2023 do Prahy.

Program zahájilo vystoupení bluesrockové písničkářky z New Yorku Sari Schorr.  Majitelka silného hlasu a finalistka britské ceny UK Blues Awards 2023 v kategorii Mezinárodní umělec roku zazpívala za doprovodu kytaristy Jima Kickpatricka několik svých skladeb, mezi nimi i silný song Freedom, podle kterého zpěvačka nazvala i své dubnové turné po Velké Británii.

Při svém vystoupení v Lucerna Music Baru Kiefer Sutherland opět ukázal, že nepatří do škatulky „muzicírující“ herec, ale že svou hudbou opravdu žije, a zpěv a hra na kytaru jsou rovnocennou součástí jeho uměleckého projevu. Písně, které skládá, jsou inspirovány vlastními prožitky. Poslední album vznikalo během pandemie, kdy bylo dost času přemýšlet i projevit city, které by člověk asi jinak těžko tak otevřeně vyjádřil. Ať jsou to vzpomínky na ulici Bloor Street v rodném Torontu, nebo vděčnost za svůj současný život, který je „plný lásky“, Kiefer Sutherland na koncertě otevřeně přizná, co ho k jejich napsání motivovalo. Balady s country nádechem i opravdové rockové „pecky“ prezentovala 6-členná kapela v čele s frontmanem s obdivuhodném tempu déle než 90 minut. Kiefer Sutherland celou dobu neopustil pódium a svým nefalšovaně spontánním vystoupením vtáhl posluchače zcela do rytmu a příběhů svých songů. Úžasný zážitek, který musel nadchnout každého, kdo se za horkého večera na koncert vypravil.

Program zahájilo vystoupení bluesrockové písničkářky z New Yorku Sari Schorr, foto© PetrSalek.com

Další zastávky zavedou Kiefera a jeho tým do Německa, Holandska a Dánska. Turné pak bude pokračovat ve Velké Británii, kde je plánováno celkem 11 vystoupení, včetně účasti na festivalech Chagstock, Latitude, Belladrum a Kendal Calling. 30. července 2023 pak turné So Full of Love 2023 skončí vystoupením na festivalu Cambridge Folk.

Text: Soňa Šálková

Summary

Charismatic actor and musician Kiefer Sutherland is touring with his band through Europe in July. This year’s tour So Full of Love 2023 consists of 17-concerts, the second of which took place in Prague on July 9, 2023. The blues-rock singer and songwriter from New York, Sari Schorr opened the evening. The owner of a strong voice and a finalist for the UK Blues Awards 2023 sang several her powerfull songs including the impressive Freedom.

At his concert at Lucerna Music Bar, Kiefer Sutherland once again showed that he does not belong in the box of “singing” actors, but that he really lives his music and that music is an equal part of his artistic expression. Rock ballads with touch of country as well as pure rock songs played by the 5-member band and their frontman non-stop for more than 90 minutes. Kiefer Sutherland got the audience completely immersed in the rhythm and stories of his songs. An amazing experience that must have excited everyone who went to the concert on the very hot evening. More abou the tour at: kiefersutherland.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..