Festival OPEN HOUSE WORLDWIDE zdarma online již 14. a 15.11. 2020

Festival OPEN HOUSE WORLDWIDE zdarma online již 14. a 15.11. 2020

Nezisková organizace Open House Praha z.ú, která je součástí mezinárodní sítě dobrovolníků propagující architekturu s důrazem na posílení vztahu obyvatel k místu bydliště, usiluje o popularizaci veřejného prostoru a architektury u nás. V rámci každoročních festivalů pořádá od roku 2015 prohlídky historicky a architektonicky zajímavých, ale běžně nepřístupných míst. Myšlenka původně vznikla v Londýně na začátku 90. let minulého století a odtud se postupně rozšířila do celého světa. Patronkou české organizace je světoznámá architektka českého původu Eva Jiřičná, která stála u zrodu londýnského festivalu a 20 let byla jeho součástí.

Historicky první mezinárodní festival Open House Worldwide, jehož se zúčastní i Open House Praha, umožní všem milovníkům architektury virtuální cestu do zajímavých míst na celém světě. Akce se uskuteční už příští víkend 14. a 15. listopadu 2020. Prostřednictvím 48hodinového nonstop online vysílání vás zavede do více než 40 měst na pěti kontinentech světa, od Santiaga, Lagos po Taipei. Program festivalu otevře aktuální otázky současné architektury a urbanismu a dotkne se problémů, kterým v souvislosti s architekturou a tvorbou prostředí lidé po celém světě čelí – od změny klimatu přes bydlení a mobilitu, veřejný prostor, sociální život ve městech, po světový design a kulturní dědictví. Víkend bude nabitý prohlídkami, diskuzemi či krátkými filmy a dokumenty. Festival Open House Worldwide je přístupný zdarma a vysílán bude na webových stránkách Open House Worldwide, a také v události na Facebooku. Připojit je možné kdykoli. Příspěvky z jednotlivých měst budou ke zhlédnutí převážně v původním jazyce s anglickými titulky.

 Praha se zapojí do festivalu videem vysílaném v samotném závěru festivalu, v neděli 15. listopadu od 23.00 hodin našeho času. Video vzniklo díky spolupráci s internetovou televizí Mall.tv a jeho průvodcem je architekt a popularizátor architektury Adam Gebrian. Organizátoři se rozhodli představit tři pražské ikonické budovy, které reflektují dějiny českého moderního státu: Prvorepublikový kostel Nejsvětějšího srdce Páně s největšími prosklenými hodinami v Česku.

Kostel Nejsvětějšího srdce Páně. Foto© PetrSalek.com

 

Pohled z Tančícího domu na Pražský hrad. Foto© PetrSalek.com

Tančící dům, nejslavnější česká porevoluční stavba. Kongresové centrum Praha, palác z období socialismu s jedním z nejlepších akustických sálů na světě. Video bude uváděno v češtině s anglickými titulky a bude též tlumočené pro neslyšící diváky do mezinárodního znakového systému. Sledujte festival na sociálních sítích, kde budou uváděny tipy z bohatého programu!


Summary

Over the weekend of November 14-15 2020, Open House Worldwide will stage its first collaborative event: a free 48-hour streamed festival of discussions, tours and more. With contributions from architects, designers, urbanists and citizens in over 40 cities across the network, the event will tackle the most important issues facing our built environments across the world.
The festival livestream will be free to watch and join from the Open House Worldwide homepage. Prague will participate in the festival with a video broadcast at the very end of the festival, on Sunday 15 November from 11 pm our time. The video was created in collaboration with the internet television Mall.tv and its guide is the architect and popularizer of architecture Adam Gebrian. The organizers decided to present three iconic buildings in Prague that reflect the history of the Czech modern state. The First Republic Church of the Sacred Heart of the Lord with the largest glass clock in the Czech Republic, Prague Congress Center, a palace from the socialist period with one of the best acoustic halls in the world, and the most famous Czech post-revolutionary building – the Dancing House.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..