David Vávra a Ondřej Šefců vystavují své Krajiny na kraji

David Vávra a Ondřej Šefců vystavují své Krajiny na kraji

David Vávra

Ondřej Šefců

Aktuální výstava v malé výstavní síni Mánes dává možnost nahlédnout do volné výtvarné tvorby dvou osobností, známých spíše v jiném kontextu.

Architekt, popularizátor architektury a současně také herec a spisovatel David Vávra a jeho přítel, rovněž architekt a uznávaný památkář Ondřej Šefců prezentují své obrazy na společné výstavě s názvem Krajiny na kraji.

Hravé pastely, koláže a asambláže Davida Vávry ani olejomalby Ondřeje Šefců však nemohou zapřít původní profesi obou vystavujících. Architektura a zejména ta pražská je jejich častým námětem. Zatímco David Vávra ukazuje i scenérie ze vzdálenějších destinací a nezalekne se ani geometrické abstrakce, Ondřej Šefců zůstává v Praze. Jeho zádumčivě laděné a často zamlžené obrazy jsou součástí větší série maleb z pražské periferie. Zachycují místa, která možná už za pár let budou vypadat jinak.

Pokud platí slova Davida Vávry, která pronesl při zahájení výstavy: „kreslení je pro nás určitá terapie“, tak je nutno dodat, že i návštěva výstavy příjemně pozvedne náladu. Protože, vyjádřeno slovy básníka a písničkáře a také vystudovaného architekta Vladimíra Merty „podobná sněhové vločce vznáší se kolem nás harmonie…“.

Oba autoři si zazpívali v rytmu písně Vladimíra  Merty.

Výstava, kterou uspořádala Galerie Art Concept, bude v pražském Mánesu k vidění do 19. listopadu 2022.

Text: Soňa Šálková     Foto© Petr  Šálek


Summary
The current exhibit in the small Manes gallery in Prague shows free creative work of two personalities, known rather in a different context. Architect, popularizer of architecture and at the same time actor and writer David Vávra and his friend, also architect and recognized protector of architectural heritage Ondřej Šefců present their paintings at a joint exhibition entitled Landscapes on the Edge.

The exhibition will be on display until November 19, 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..