26.ročník MFF Febiofest je na dohled

26.ročník MFF Febiofest je na dohled
Febiofest 2019

Febiofest 2019

Letošní 26. ročník oblíbené filmové přehlídky zahraniční i české kinematografie Febiofest proběhne letos v Praze v týdnu od 21. do 27. března. Od 1. do 18. dubna pak bude pokračovat v regionech. Hlavním pražským centrem festivalu bude opět CineStar Anděl a projekce budou také probíhat i v dalších tradičních místech jako např. v kině NFA Ponrepo nebo v Městské knihovně.

Organizátoři festivalu letos představí více než 150 filmů v 16 sekcích. K tradičním tématicky nebo teritoriálně členěným sekcím přibydou letos dvě nové kategorie: Classics s klenoty světového filmového fondu a TV now uvádějící televizní a seriálovou tvorbu.

Vítěze ceny Grand Prix jako vždy vybere 33-členná divácká porota z filmů uvedených v sekci Nová Evropa, která představuje tvorbu nastupujících evropských filmařů. Předseda poroty, kterým tradičně bývá známá kulturní osobnost, ještě není znám. Zájemci o funkci porotce z řad veřejnosti se mohou hlásit do 10. února 2019.

Milovníci dobrého jídla a pití se mohou propojit filmový a kulinářský zážitek. V rámci Culinary Cinema nabídne festival projekce s následnou večeří, přičemž menu bude vytvořeno vždy na míru podle shlédnutého filmu. Vařit budou uznávaní mistři kuchaři jako Filip Sajler nebo Lukáš Čížek.

Amatérští filmaři mohou přihlásit své krátké filmy do soutěže I ty jsi filmařem. Pro již 7.ročník soutěže bylo zvoleno aktuální téma šíření falešných a poplašných zpráv na internetu. Nejzazší termín pro zaslání krátkých amatérských filmů je stanoven na 20. února 2019.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..