129. Bluesová noc v Lucerna Music baru přivedla publikum do varu

129. Bluesová noc v Lucerna Music baru přivedla publikum do varu

Gwen Ashton, foto: Petr Šálek

Prague International Bluenight no. 129 přilákala početnou skupinu milovníků pravého amerického blues. Už několik hodin před začátkem koncertu se před vchodem do pražského Lucerna Music baru tvořila pořádná fronta zájemců o živé vystoupení dvou hlavních hvězd této již 129. bluesové noci v pořadí.

Program zahájil Gwen Ashton – Australan welšského původu, který ve své one-man show rozehřál publikum. Zazpíval a zahrál asi desítku vlastních skladeb m.j. i ze své poslední desky Solo Electro s obrovským nasazením a výbornou technikou. Postupně vystřídal všechny kytary, které měl vedle sebe seřazeny na jevišti: elektronické, akustické a na řadu přišla i slide kytara, kterou Ashton bravurně rozezvučel. Ashtonův blues-rockový sound ukotvený v automatické basovém lince s bicím automatem nastavil laťku dost vysoko, ale všem v sále bylo jasno, že to nejlepší teprve přijde.


Joe Louis Walker, foto: Petr Šálek

Joe Louis Walker, žijící legenda americké bluesové scény, fenomenální hráč na elektrickou kytaru, který byl v roce 2013 uveden do bluesové síně slávy a v roce 2015 nominován na cenu Grammy, od prvního tónu potvrdil pověst, která jej předcházela. Se skvělým doprovodným bandem rozezvučil svou perleťovou kytaru do nevídaných poloh. Gospelové i rockové skladby se střídaly v rychlém sledu, dlouhé kytarové riffy a zpěv nejvíce zapůsobily v gospelovém Soldier of Jesus nebo v cover verzi beatlesovského evergreenu While My Guitar Gently Weeps. Letošní sedmdesátník  Walker a jeho doprovod předčil všechna očekávání a po hodině a půl nepřetržitého hraní ještě na přání publika nešetřil ani s rockovým přídavkem a příslibem, že se do Prahy zase vrátí. Budeme se těšit, že vůj slib dodrží.

Text: Soňa Šálková
Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..