Začíná Festival Open House Praha 2021

Obecní dům. Foto Petr Šálek

Mimořádnou možnost navštívit běžně nepřístupné architektonické památky i zcela nové stavby hlavního města Prahy nabídne festival Open House Praha. Již sedmý ročník festivalu proběhne v týdnu od  2. do 8. srpna 2021. Letošní ročník, pro který jeho organizátoři zvolili motto Architektura pro všechny, umožní zájemcům z řad široké veřejnosti o víkendu 7. a 8.srpna 2021 navštívit 80 běžně nepřístupných budov a prostorů a nabídne celou řadu doprovodných akcí. Připravená festivalová nabídka je opravdu velmi široká a zahrnuje sídla institucí, hotely, sakrální stavby, hřbitovy, vily i zahrady. Vstup do všech otevřených objektů bude zdarma a bez předchozí rezervace. Kromě známých historických budov jako Černínský palác, Obecní dům, palác Ara nebo Výstaviště Praha se otevřou i zajímavé stavby z nedaleké minulosti či úplné současnosti, jako například budovy multifunkčního BB centra v Praze 4 na Brumlovce nebo nová budova Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR na Praze 6. Jako vždy budou zpřístupněny i významné technické památky na území hlavního města, mezi nimi i secesní elektrárna Štvanice nebo barokní Lowitův vodní mlýn. Tématický okruh: Umělecké prostory a ateliéry se zaměří na místa, spojená s výtvarnou a kulturní tvorbou.

Během celého festivalového týdne budou probíhat doprovodné akce ve formě tematických procházek, výstav, projekcí, ale i plaveb parníkem nebo jízd historickou tramvají. Program nezapomíná ani na rodiny s dětmi a lidi s handicapem, pro které jsou připraveny speciální prohlídky. Jako ilustraci připojujeme fotografie Trojského zámečku, který určitě stojí za návštěvu.

 Více informací o celé akci poskytuje Festivalové infocentrum na Malém náměstí 4/10 v Praze 1°, které bude otevřené od pondělí do pátku od 10-18 hodin a o víkendu od 9-19 hodin.  Zde bude možné zakoupit i tištěného festivalového průvodce a získat více informací k pořádaným akcím nebo akci podpořit nákupem některého z upomínkových předmětů. Organizátorem festivalu je nezisková organizace Open House Praha, z.ú, která z výtěžku podporuje svou činnost. Zájemci se mohou také stát členy klubu Milovníci architektury nebo se sami zapojit do organizace festivalů jako dobrovolníci.

Podrobné informace o letošním festivalu Open House Praha najdete zde

Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek


Summary

The Open House Prague Festival will offer an extraordinary opportunity to visit usually inaccessible architectural monuments as well as completely new buildings in the capital city of Prague. Already the seventh year of the festival will take place in the week from August 2 to 8, 2021. This year´s motto ´Architecture for All´ will allow the general public to visit 80 normally inaccessible buildings on the weekend of August 7 and 8, 2021 and will offer a range of accompanying events. More information is provided by the Festival Information Center on Malé náměstí 4/10 in Prague 1 which will be open from Monday to Friday from 10 am to 6 pm and on weekends from 9 am to 7 pm, or under:

https://www.openhousepraha.cz/en/festival-2021-en/

Trojský zámeček – výstava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..