Rembrandtovská výstava v paláci Kinských potrvá až do 21. března 2021

Rembrandtovská výstava v paláci Kinských potrvá až do 21. března 2021

Rembrandt Harmenszoon van Rijn, čtoucí mnich, 1661

Loňský nejprestižnější projekt Národní galerie Praha, výstava Rembrandt: Portrét člověka se setkala s velkými komplikacemi v důsledku koronavirových opatření. Původní start výstavy musel být nejprve přesunut z dubna na září . Po několika týdnech provozu však byla expozice v prostorách rokokového paláce Kinských na Staroměstském náměstí znovu uzavřena a momentálně je stále nepřístupná.

Všechny, kdo se na výstavu dosud nedostali, teď jistě potěší zpráva, že se podařilo termín ukončení výstavy prodloužit až do 21. března 2021. Kurátorům Národní galerie Praha se tak povedl malý zázrak, protože výstava čítající 115 děl obsahuje z velké části domácí a mezinárodní zápůjčky. Díky úsilí organizátorů z NGP a vstřícnosti zapůjčitelů se podařilo unikátní přehlídku o 2 měsíce prodloužit. Kromě jediné výjimky – Rembrandtova obrazu Čtoucí mnich, který se koncem ledna vrátí do Finské národní galerie v Helsinkách a nahradí ho malba Zvěstování Panně Marii od nejlepšího Rembrandtova žáka Willema Drosta, zůstanou všechny ostatní exponáty na výstavě až do konce.

Nyní jen musíme doufat, že se koronavirová opatření co nejdříve uvolní a galerie budou opět přístupné.

Text: Soňa Šálková, foto:© PetrSalek.com


Summary

Last year’s most prestigious project of the National Gallery Prague, the Rembrandt exhibition: Portrait of a Man, encountered great complications due to coronavirus measures. First, the original start of the exhibition had to be postponed from April to September. After several weeks of operation, however, the exhibition in the premises of the Rococo Kinský Palace on the Old Town Square has been closed again and is currently still inaccessible.

Everyone who has not yet got to the exhibition will now be pleased to hear that the closing date of the exhibition has been extended to March 21, 2021. With only one exception – the Rembrandt´s painting The Reading Monk, which will return to Helsinky by the end of January and be replaced by the painting The Annunciation by Rembrandt’s best follower Willem Drost, all other exhibits will remain on display until the very end. Now we just have to hope that the coronavirus measures will be released an

d the gallery will open again soon.

Rembrandt Harmenszoon van Rijn, autoportrét

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..