Panthera – 420people tančí příběh lidstva  

 Představení Panthera je první podzimní novinkou 2019 souboru současného tance 420people. Taneční show inspirovaná světovým bestsellerem izraelského historika Yuvala Noah Harari Sapiens: Stručné dějiny lidstva, taneční řečí ztvárňuje teorii z této knihy, že za překvapivým rozvojem lidského druhu homo sapiens stojí jeho schopnost spolupráce a komunikace a zároveň bezohlednost vůči všemu, co mu stojí v cestě. A nakonec zůstává otevřená otázka, jak to s dnešními vládci na zemi asi nakonec dopadne.

Představení Panthera je první podzimní novinkou 2019 souboru současného tance 420people. foto© Petr Šálek

Autor choreografie a umělecký šéf souboru Václav Kuneš spolu s pěticí vynikajících tanečníků (Francesca Amante, Fanny Barroquere, Veronika Tököly, Viktor Konvalinka a Filip Staněk) společně vytvořili představení, které od první minuty nenechá vydechnout nejen tanečníky ale i diváky. Velké sítě obklopující jeviště spolu s dlouhými dřevěnými klacky tvoří scénu a zároveň slouží jako efektní rekvizity pro tanečníky, kteří šplhají po sítích nebo bravurně zvládají manipulaci s tyčemi v duchu bojových umění. Sítě v kombinaci s promyšleným světelným designem mění tvar i funkci a stávají se kulisami.

Rytmus udává originální scénická hudba Jana Šikla, která přesně ladí s námětem. Jemné melodické pasáže a tiché šelesty střídají rytmické úseky v rychlém tempu. Světelný design podtrhuje magický účinek představení. Výsledkem intenzivních šestitýdenních příprav souboru je emotivní a dynamická podívaná s velkými tanečními výkony.

 

Premiéry představení Panthera v divadle La Fabrika jsou 10. a 11. 9. 2019
Další reprízy zde proběhnou v termínech 30. 9., 21. a 22. 10. a 18. a 19. 11. 2019.  

Text: Soňa Šálková
Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..