Novoměstská radnice bude v létě žít hudbou

Trochu opomíjená pražská památka – Novoměstská radnice na Karlově náměstí letos v létě ožívá 1.ročníkem Novoměstského hudebního letního festivalu.
Novou tradici zahájil 28.června 2011 starosta MČ Praha 2 Jiří Paluska na zahajovacím koncertu festivalu věnovanému swingu a jazzovým evergreenům. Nejprve však slavnostně pokřtil nový klavír, který městská část pořídila jako stálé vybavení radnice. První si mistrovský nástroj vyzkoušel mladý klavírista Ivo Kahánek, který zahrál skladby D. Scarlattiho a F. Chopina.

Potom už ale zazněly známé melodie George Gershwina, Irvinga Berlina nebo Jaroslava Ježka v podání nostalgického swingového orchestru Blue Star. Nezvyklý kontrast žánrů nikoho z hostů nepřekvapil, protože kombinace jazzu a klasiky je stěžejním tématem prvního ročníku festivalu.
V průběhu léta budou následovat další 4 koncerty v provedení známých interpretů české hudební scény, jako jsou např. Tomáš Jamník, Monika Knoblochová v klasice nebo Najponk a Emil Viklický v jazzu.
Věříme, že nový hudební festival osloví nejen turisty ale především ty Pražany, pro které je nabídka kulturního vyžití během léta dost omezená. Velký renesanční sál s kapacitou téměř 200 míst je ideálním místem pro pořádání hudebních akcí a festival by tak měl zanést do krásně zrestaurovaného komplexu historických budov svěží vítr a oživit tento doposud opomíjený klenot v centru města.
                                          
Více informací na: 
novofest.cz

                                                                                                                    
Text: Soňa Šálková
Foto: Alan Pajer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..