Největší přání – balet ironie a štěstí od burki&com  

Největší přání – balet ironie a štěstí od burki&com  

Taneční seskupení burki&com uvádí v divadle La Fabrika své nejnovější představení Největší přání. Po premiéře v listopadu 2018 se tanečně-dramatická performance na téma lidské touhy po štěstí vrací do divadla La Fabrika.

burki&com, foto: Petr Šálek, ARTmagazin.eu

Šest interpretů kombinuje na scéně pohyb a herecký projev v nebezpečném tempu, které divákům nedá ani chvíli vydechnout. Na ztemnělé scéně se taneční etudy na hranici akrobacie střídají s mluveným slovem. Rytmus udává scénický hudební doprovod. Dvojice hudebníků z formace Mutanti hledaj východisko složila k představení originální hudební mix s živými vstupy. Oba hudebníci se zároveň zúčastní dění na scéně, kde uplatňují své nesporné herecké a pohybové vlohy. Režisérka a choreografka Jana Burkiewiczová vytvořila svižnou inscenaci, které se snaží nápaditě a vtipně zkoumat, jací jsme a co nás v životě spojuje. Jsme rozdílní a máme i rozdílná přání. Někdo vidí jenom sebe, někdo vidí dál. A jaké přání má absolutní hodnotu?

Představení nedává odpověď, ale inspiruje velmi estetickou a zábavnou formou. Světelný design i kostýmy umocňují estetický zážitek. Tvůrcům inscenace se podařila tanečně-dramatická show, která baví a zároveň budí emoce a povznáší.

Další reprízy představení jsou v divadle La Fabrika 12. a 22.února 2019.

Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..