Imaginárium bratří Formanů a jejich přátel v Drážďanech až do 3. září 2023

Imaginárium bratří Formanů a jejich přátel v Drážďanech až do 3. září 2023

Hravost , okouzlení  a kreativita – tak zní podtitul úspěšného výstavního projektu Imaginarium, který je součástí již téměř rok trvající České sezóny v Drážďanech.  Rozsáhlá instalace v Japonském paláci (Japanisches Palais), kterou vytvořili bratři Matěj a Petr Formanovi spolu se svými kreativními přáteli, měla původně končit 23. dubna 2023. Během čtyř měsíců expozici navštívilo více než 50 tisíc návštěvníků, z toho asi třetina dětí.

Současně s výstavou  Imaginarium v Japonském paláci je možné v Drážďanech navštívit až do 9. července 2023 i další velkou přehlídku českého umění Všechnu moc imaginaci v sousední  budově  Lipsiusbau.

Tiskové oddělení Státních uměleckých sbírek Drážďany (SKD), které Českou sezónu hostí, uvádí, že denně na výstavu přijde okolo 1000 návštěvníků. A zájem o výstavu stále roste. Expozice plná pestře pomalovaných kulis a pohyblivých instalací, ve kterých ožívají pohádkové bytosti a zvířata, fascinuje velké i malé návštěvníky. Zavede je do tajemného světa plného fantazii a hravosti. Některé instalace jsou interaktivní a nabízejí také možnost zapojit se do hry a „stát se spolutvůrcem zážitku „Imaginárium“.

Vedení SKD se proto rozhodlo výstavní projekt prodloužit až do 3. září 2023. Bratři Formanovi dokonce chtějí v květnu výstavu aktualizovat a přidat některé novinky. Vstup na výstavu zůstává zdarma, ale v očekávání velkého zájmu dosavadních i budoucích návštěvníků bude od 1. dubna 2023 nutné si vstupenky na výstavu rezervovat předem.

Současně s výstavou  Imaginarium v Japonském paláci je možné v Drážďanech navštívit až do 9. července 2023 i další velkou přehlídku českého umění Všechnu moc imaginaci v sousední  budově  Lipsiusbau.

Bližší informace na:  www.skd.museum

Summary

Playfulness, enchantment and creativity –is  the subtitle of the successful exhibition project Imaginarium, which is part of the nearly year-long Czech season in Dresden. The large-scale installation in the Japanisches Palais (Japanisches Palais), created by the brothers Matěj and Petr Forman together with their creative friends, was originally supposed to end on April 23, 2023.

The exhibition, full of brightly painted stage scenes and moving installations in which fairy-tale creatures and animals come to life, attracts adults and children by taking them to a mysterious world full of fantasy and entertainment has been prolonged until September 3, 2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..