Flamencová formace Remedios a zpěvák Duquende poctili Camarona de la Isla

Flamencová formace Remedios a zpěvák Duquende poctili Camarona de la Isla

 

Den flamenka, Duquende

Druhý večerní koncert festivalu Den flamenka připomenul památku legendárního barda flamencové hudby zpěváka a kytaristu Camarona de la Isla, od jehož úmrtí letos uplynulo 25 let. Spolu s bratislavskou kapelou Remedios, která ve stylu flamenco nuevo již 15 let úspěšně kombinuje flamencovou hudbu s prvky jazzu a vážné hudby, vystoupila stěžejní hvězda festivalu – Camaronův žák a následovník zpěvák Duquende.

Večer zahájili Remedios s výběrem svých skladeb, do kterého zařadili také expresivní flamencovou etudu španělské tanečnice Virginie Delgado a frontmana Remedios Matea el Gallita ze svého společného projektu Al Alba.

V druhé části večera vystoupil Duquende, který spolu s vynikajícím kytaristou Franciscem Heredia Torres divákům mistrně demonstroval, že flamenco je specifická disciplína, kde hudba a zpěv vyjadřují emoce a vnitřní prožitek interpretů.

V závěru večera se ještě připojili Remedios, kteří si společným vystoupením s Duquende splnili svůj dávný sen.

Text: Soňa Šálková    Fotografie a video: Petr Šálek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


VIDEO:

Virginia Delgado a Mateo el Gallito tančí na koncertu na počest Camarona de la Isla v rámci festivalu Den flamenka 24.listopadu 2017 v pražské La Fabrika – skladba pochází z projektu Al Alba s flamencovou kapelou Remedios. Host: Duquende

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..