Czech Design Week přináší nabídku současného domácího i zahraničního designu

Czech Design Week přináší nabídku současného domácího i zahraničního designu

Ve dnech  27.11. až 3.12.2017 mají návštěvníci Prahy možnost prohlédnout si a případně i zakoupit originální výrobky současných českých i zahraničních designérů. 3. Ročník přehlídky Czech Design Week má tentokrát hlavní sídlo v Hybernské ulici 4 – prázdných kancelářských prostorách v centru Prahy, které pro tento účel zapůjčil pražský magistrát a Univerzita Karlova. K vidění jsou nejen již etablované české značky, ale i práce začínajících designérů a studentů. Vedle českých tvůrců má festival i bohatou zahraniční účast, takže se nabízí jedinečná možnost nejen se přesvědčit, jak si stojí českých design v mezinárodním srovnání, ale i získat výrobky, které se jen těžko jinak dají u nás koupit. Nabídka je široká, vedle oděvů, bot, módních doplňků  a šperků, je k vidění i sklo, nábytek, osvětlení nebo elektronika.

Czech Design Week má i bohatý doprovodný program. U příležitosti  zahájení festivalu 27.11.2017 např. proběhl i křest unikátního kalendáře Jan Kaplický – Personal. Kalendář na 12 černobílých fotografiích od reportážní fotografky Alžběty Jungrové zachycuje momenty ze života významného českého architekta a designéra vizionáře z let 2004 – 2009. Jedná se již o pátý kalendář vydaný v nakladatelství Presco Group, a.s. ve spolupráci s Nadačním fondem Kaplicky Centre.

Další publikací, která se představí během Czech Design Weeku, je kniha „City Primeval: New York Berlin Prague“ od newyorského fotografa Roberta Carritherse a spisovatele Louise Armanda, která nabízí pohled na undergroundovou kulturní scénu tří metropolí od 60. let do současnosti na pozadí převratných společenských a politických proměn.

Kromě hlavní lokace v Hybernské ulici bude festival probíhat v dalších obchodech i showroomech po celé Praze a jeho součástí jsou i doprovodné výstavy. Na závěr festivalu budou oceněny nejlepší instalace a nejzajímavější designový výrobek.

Právě v období nákupu vánočních dárků je Czech Design Week vítanou akcí, která umožní místo masově vyráběných produktů darovat originální výrobky s neotřelým designem a ručním zpracováním.

Text: Soňa Šálková  Fotografie: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..