Festival Open House Praha 2022 proběhne opět v květnu

Festival Open House Praha 2022 proběhne opět  v květnu

Oblíbený pražský festival otevřených budov a málo přístupných prostorů se v Praze uskuteční již po osmé ve dnech 16. až 22. května 2022. Zájemci o architekturu se mohou v týdnu od 16. května zúčastnit komentovaných prohlídek, přednášek a diskusí na zajímavých místech hlavního města. Mezi nimi bude například procházka s průvodcem po realizacích slovinského architekta a urbanisty Jože Plečnika na Pražském Hradě, od jehož narození letos uplynulo 150 let. Bude možné zúčastnit se také přednášky ve  Winternitzově vile na Smíchově podle návrhu architekta Adolfa Loose, nebo komentované procházky po areálu Výstaviště v Holešovicích a mnoha dalších akcí.

Foto©PetrSalek.com

Hlavní část festivalu pak proběhne o víkendu 21. a 22. května, kdy se veřejnosti otevře celkem 101 pražských budov, mimo jiné Palác Koruna na Václavském náměstí, kubistický Dům Diamant nebo nedávno zrenovovaná funkcionalistická budova bývalých Dopravních podniků v Holešovicích. Bude zpřístupněn i Thunovský palác na Malé Straně, ve kterém sídlí Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a má svou rezidenci i britský velvyslanec. Vstup do Thunovského paláce, jako i do ostatních zpřístupněných objektů, bude zdarma, pouze pro návštěvu britského velvyslanectví je z bezpečnostních důvodů potřeba se zaregistrovat předem na portálu Goout.net.

Foto©PetrSalek.com

 

Seznam všech otevřených budov a objektů je k dispozici na internetu na adrese: openhousepraha.cz. Kompletní informace o všech otevřených budovách, včetně map a doporučení jsou uvedeny v tištěném festivalovém průvodci, který je možné zakoupit od 16.května 2022 v infocentru v Železné ulici č. 18 na Starém Městě.

Organizátorem tohoto každoročního festivalu a současně i mnoha dalších akcí v průběhu celého roku je nezisková organizace Open House Praha, z.ú. Sdružuje nadšence, kteří milují své město a chtějí ostatním lidem zprostředkovat zážitky spojené s architekturou v místě jejich bydliště. V případě zájmu je možné se do jejich akcí zapojit i jako dobrovolník.

Foto©PetrSalek.com


Summary
Popular Open House Prague festival which opens up usually not accessible buildings and spaces to public will take place from 16 to 22 May 2022. Those interested in architecture can take part in guided tours, lectures and discussions in interesting places of the capital from May 16,2022. Among them, for example, a guided walk along the realizations of the Slovenian architect and urban planner Jože Plečnik at the Prague Castle. It also will be possible to take part in a lecture in Winternitz’s villa in Smíchov designed by the architect Adolf Loos, or in a guided walk around the Fair Ground in Holešovice and many other events.

The main part of the festival will take place on the weekend of May 21 and 22, when a total of 101 Prague buildings will open to the public, including e.g. the Koruna Palace on Wenceslas Square, the cubist House Diamant or the recently renovated functionalist building of the former Municipal Public Transport Company in Holešovice. The Thun Palace in Malá Strana,  the seat of the Embassy of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and also a residence of the British Ambassador, will also be open to the public during the festival. Admission to the Thun Palace, as well as to other accessible facilities, will be free, but for a visit to the British Embassy a previous registration on Goout.net is necessary fro security reasons.

A list of all open buildings is available online at: openhousepraha.cz. Complete information on all open buildings, including maps and recommendations, is described in the printed festival guide, which can be purchased from May 16, 2022 at the festival information centre in Železná Street No. 18 in the Old Town.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..