Febiofest startuje již po dvacáté

Film Gambit – na snímku Cameron Diaz a Colin Firt

Kurátor Harry Deane se rozhodne pomstít šéfoví tím, že ho vmanipuluje do koupě falešného obrazu od Moneta. Jako pomocnici si najme svéráznou Texasanku PJ Puznowski. Plán přelstít jednoho z nejbohatších mužů Anglie se začne komplikovat v momentě, kdy si Harry uvědomí, že jeho zájem o PJ přestává být čistě profesionální. Po dramatech jako Králova řeč, Jeden musí z kola ven anebo Single Man se Colin Firth po delší době vrací k žánru komedie, kterou scenáristicky zaštítila úspěšná autorská dvojice bratří Coenů. Gambit je remakem stejnojmenného filmu z roku 1966

Svátek všech milovníků filmu – Febiofest oslaví letos svůj už 20.ročník a od 14.-22.března 2013 nabídne rozsáhlý výběr 190 filmů ze současné i starší tvorby, zejména mezníků z předcházejících ročníků, které budou rozděleny do 23 filmových sekcí. Na festival se přijede podívat i 40 významných hostů z řad špičkových tvůrců světové kinematografie, m.j. Geraldina Chaplinová Festival, který je zaměřen speciálně na diváky, bude zahájen 14.března ve čtyřech hlavních sálech multikina Cinestar Anděl promítáním norského filmu Kon-Tiki o legendární plavbě Thora Heyerdahla, americké komedie Gambit podle scénářů bratrů Coenových a francouzského životopisného dramatu Renoir..
Po ukončení přehlídky v Praze pokračuje festival s vybranou přehlídkou ve 12 dalších městech ČR.
Festival mimořádně udělí 5 cen Kristián za přínos světové kinematografii. Obdrží je m.j. italský herec Giancarlo Giannini, filmový producent Jeremy Thomas, Richard Lester, který natočil filmy Perný den a Help se slavnými Beatles, a polský filmař Jerzy Stuhr .
Předsedkyní hlavní 33-členné poroty z řad divák, která uděluje cenu Grand Prix, je letos Věra Čáslavská
Současně s filmovou přehlídkou probíhá v garážích multikina Cinestar i doprovodný hudební
program Febiofest Music Festival 2013 Koncerty se konají denně od 18.30 a vstup na ně je
zdarma. Protože jen malý počet filmů z přehlídky přechází do běžné distribuce, je o festival
již tradičně mimořádný zájem a proto je třeba si se zakoupením vstupenek pospíšit.

Program festivalu a všechny informace k němu najdete na: http://www.febiofest.cz
Dobrou zábavu vám přeje Artmagazin.eu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..