Divadlo Jatka 78 zveřejnilo novinky a program na příští rok

Divadlo Jatka 78 zveřejnilo novinky a program na příští rok

 

Rosťa Novák mladší. Foto© Petr Šálek

Umělecký šéf a jeden ze zakladatelů novocirkusového souboru Cirk La Putyka Rosťa Novák ml. prozradil, co čeká diváky oblíbené scény Jatka 78 v její již 13. sezóně.

Jatka 78. Foto© Petr Šálek

Program první poloviny roku 2023 nabídne závěrečnou, třetí sérii představení Cesty„největšího a neosobnějšího projektu v historii Cirku La Putyka“. Celkem se plánuje uvedení 21 repríz. Uzavře se tím významný programový mezník, který otevře cestu nové generaci. Příkladem projektu nové cesty je představení Boom vol.2 – akrobatická a taneční show s umělci z Cirku La Putyka a studenty kyjevské cirkusové a divadelní akademie. Inscenace v srpnu 2022 sklidila úspěch na letošním festivalu Fringe v Edinburghu. Australský soubor Cirk uvede na Jatkách 78 v dubnu své představení Human 2.0, se kterým v létě zazářil na Fringe Festivalu. Podle Rosti Nováka se divadlo Jatka 78 bude v budoucnosti snažit přilákat do Prahy stále více zahraničních souborů. Cirk La Putyka se v příštím roce také vydá na cesty a zúčastní se jednoho z nejprestižnějších novocirkusových festivalů v kanadském Montrealu.

V létě se pak v pražské Stromovce opět otevře divadelní šapitó Azyl 78 s místy pro 550 diváků. Sezónu zahájí premiéra představení Gen XYZ s texty Michala Horáčka. Projekt spojí umělce různých žánrů a generací. Celkem sedm performancí každý týden odhalí jméno známého interpreta, kterému bude představení věnováno. Do Azylu 78 se v létě vrátí i tanečně-hudební show pro celou rodinu Kniha džunglí v podání souboru Dekkadancers a režii Matěje Formana,

„Dva a půl roku jsme se učili adaptovat se během kovidu a války. Jsme rádi, že můžeme stále hrát a že naši diváci si k nám našli cestu zpátky. V říjnu a listopadu, jsme měli téměř stoprocentně vyprodaná představení a to je důvod k oslavě.  Teď se učíme, jak bojovat s růstem cen energií a inflací, a rozhodli jsme se udělat některé změny“, uvedl Rosťa Novák na tiskové konferenci.

Velkou novinkou je zveřejnění kompletního programu až do června 2023. Zájemci si tak mohou zakoupit vstupenky na vybraná představení s dostatečným předstihem a nemůže se tedy stát, že propásnou vybrané představení. Zásadní změnou je, že jednotlivé tituly se budou hrát v blocích vždy od úterý do neděle. Z důvodu velké poptávky u mimopražského publika v sobotu přibude navíc i odpolední představení. Podle praxe, která se již osvědčila například v Berlíně nebo Londýně, budou nedělní představení začínat již v 18 hodin.

“Celkový vzestup cen energií se bude samozřejmě muset také promítnout do cen vstupného. V zájmu diváků, které nechceme ztratit, ale kteří možná nebudou mít dost peněž na zvýšené vstupné zavádíme změnu cenotvorby vstupenek,” řekl Rosťa Novák. Na všechna představení bude omezený vždy stejný počet vstupenek ve dvou kategoriích: nejnižší za 200,- Kč a nejvyšší za 1780,- Kč. Ti, kdo zvolí nejvyšší cenu, budou tak přímo dotovat vstupné v nejnižší kategorii. Kdo bude chtít finančně podpořit divadlo, může si zakoupit tzv. donátorskou vstupenku na jedno představení v rámci každého týdenního bloku za 4990,- Kč.

Více informací na www.jatka78.cz/cs/program

Text: Soňa Šálková


Summary

Jatka 78 theater has published news and the program for the next year. Its already 13th season contains a wide range of different genres in the field of new circus and alternative theatre, e.g. new path project  Boom vol.2 – an acrobatic and dance show with artists from La Putyka Circus and students of the Kyiv Circus and Theater Academy, succesfully performed at this year´s Edinburgh Fringe Festival. In the summer, the circus tent Azyl 78 will open again in Prague’s Stromovka park with a total of 550 seats. For example the musical and dance show Jungle book performed by the Dekkadancers dance group will be presented here again. Absolutely new is the publication of the complete program until June 2023. Thus, those interested can buy tickets for selected performances well in advance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..