CZECH PHOTO CENTRE

CZECH PHOTO CENTRE

Czech Photo Centre – nová platforma pro fotografii a video umění.

15.října 2016 začíná provoz nové galerie  Czech Photo Centre, které má ambici stát se vedoucí výstavním, tvůrčím a společenským centrem pro všechny, kteří se zajímají o fotografii, street art a videotvorbu. Kromě rozsáhlého výstavního prostoru k centru patří ateliér, učebna a fotografický archiv Czech Press Phota, na jehož činnost centrum naváže i tím, že převezme organizaci novinářské soutěže Czech Press Photo. Venkovnímu prostoru před novou budovou centra dominuje nová socha Davida Černého s názvem Trifot, připomínající obrovský fotografický stativ s pohyblivýma očima ve formě fotoaparátů, které snímají diváky a jejich podobu promítají na velkoplošné obrazovky.

První výstavou nového centra je kolekce Questions Without Answers fotografů z Agentury VII.  Vystavené fotografie zachycují okamžiky světových dějin od konce studené války až po současnost viděné očima čelních fotografů jako Alexandra Boulat, Ron Haviv, Antonín Kratochvíl a Christopher Morris.

Kromě výstavní a archivní činnosti se chce centrum soustředit na pořádání workshopů, besed s autory, autorské prezentace, přednášky a vlastní edukativní programy pro veřejnost. Hlavní město tak dostává novou veřejnosti přístupnou platformu pro fotografii a videoumění. Centrum v Nových Butovicích bude otevřené každý den od 11. do 19.hod.

(bližší informace na www.czechpressphoto.cz)

Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..