Chcete být „V Praze jako doma“?  

Chcete být „V Praze jako doma“?  

Praha – město nespočetných historických budov, parků a zákoutí, kulturní a společenská metropole v srdci Evropy, léta obléhaná milióny turistů z celého světa, během pandemie nezvykle utichla. Lockdown zasáhl především turistický průmysl, který se v historickém centru Prahy před pandemií rozmohl tak, až to samotným Pražanům vadilo. S kovidovou vlnou se příliv turistů zastavil a desítky pražských hotelů, restaurací i obchodů musely zavřít. Ale ani po rozvolnění přísných opatření nepřestávají ubytovací a restaurační zařízení bojovat o existenci. Na jejich podporu se zaměřuje speciální kampaň nazvaná „V Praze jako doma“, kterou zorganizovala marketingová organizace hlavního města Prahy Prague City Tourism.

Kampaň si dala za cíl přilákat do hlavního města domácí turisty a umožnit jim město zažít co nejzajímavěji. Akce je založena na bodovém systému, který za každou noc strávenou v některém z partnerských hotelů, penzionů nebo hostelů, uděluje body, které je možné proměnit za volné vstupy na atrakce nebo volnočasové aktivity, které jsou součástí programové nabídky kampaně.

Jsou v ní nejen významné kulturní instituce jako Národní muzeum a Národní galerie nebo návštěvnicky tradičně oblíbená místa jako Pražská zoologická nebo botanická zahrada.  Speciální komentované prohlídky provedou zájemce po Praze umělecké, válečné, jazzové anebo se vydají třeba Po stopách Vontů do Foglarových Stínadel.

Pro letošní léto kampaň připravila speciální lahůdku pro malé návštěvníky Petřína v podobě historického kolotoče, který do Prahy přicestoval z Florencie. 200 let stará pouťová atrakce z majetku italské rodiny Degli Innocenti je opravdový unikát. Dřevění koníci a kočáry na kolotoči jsou dílem německých řezbářů z Wiesbadenu, původní primitivní technické vybavení jako acetylenové osvětlení, hudba ze vzduchových varhan nebo koňský pohon sice už nahradily moderní technologie, ale nostalgickému půvabu atrakce to nijak neubralo. Kolotoč, který si zahrál v několika filmech a byl součástí zábavního parku Gardaland, zůstane v Praze do 31. srpna 2021. Na prostranství vedle Petřínské rozhledny se točí  každý den od 9 do 21.hodin a dělá radost nejen dětem, ale každému, kdo se u něj zastaví.

Sférické foto© PetrSalek.com

Text: Soňa Šálková


Summary

Prague – a city of countless historic buildings, parks and nooks has become unusually quiet during the pandemic. The lockdown hit especially the tourist industry, which had boomed in Prague’s historic centre before the pandemic. With the pandemics dozens of Prague hotels, restaurants and shops had to close.  A special campaign called “In Prague at Home”, organised by the Prague City Tourism marketing organisation, is aimed to support them.

The aim of the campaign is to bring domestic tourists to the capital city and allow them to experience the city in interesting way. The campaign is based on a point system that awards points for each night spent in one of the partner hotels, guesthouses or hostels. The points can be converted into free admission to attractions or leisure activities that are part of the campaign’s programme offer.

For this summer, the campaign has prepared a special treat for young visitors of Petřín Hill in the form of a historic carousel from Florence. The wooden horses and carriages on the carousel are the work of German carvers from the City of Wiesbaden, while the original primitive technologies such as acetylene lighting, music from air organs or horse drive have been replaced by modern technology, but this has not detracted from the nostalgic charm of the attraction. The carousel, which played in several films will remain in Prague until 31 August 2021. It spins every day from 9 a.m. to 9 p.m. in the area next to the Petřín Lookout Tower and brings joy not only to children but to everyone who stops by.

Foto@ PetrSalek.com

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..