Bluefest 2017 v Lucerna Music Baru měl gradaci

V rámci Bluefestu uspořádaného agenturou Livermusic 22.října 2017 se na pódiu pražského Lucerna Music Baru vysřídaly tři formace. Bluesový večer zahájilo mile autenticky ale veskrze profesionálně rodinné Trio Petry Börnerové. Zpěv a hru na akordeon české blues-folkové zpěvačky doprovodil na kytaru její manžel, slovenský bluesman roku 2012,Tomáš Bobrovniczský a na bicí zahrál jejich 8-letý syn Tomáš Bobrovniczký Jr., kterého profesionální hudební kariéra zřejmě nemine.

Trio Petry Börnerové, Lucerna Music Bar, foto Petr Šálek

Bluefest, uspořádaný agenturou Livermusic, Trio Petry Börnerové

Pak už přišlo na řadu kanadsko-americké trio fenomenálního blues-rockového kytaristy a zpěváka Anthony Gomeze, kterého suverénně doprovodili Carlton Armstrong na basovou kytaru a Freddy Spencer Jr. na bicí. Smršt blues, soulu a rock-and-rollu v dynamickém podání doslova zvedla návštěvníky ze židlí a část jich i roztančila. Gomez předvedl, že je nejenom skvělý kytarista ale i pozoruhodný zpěvák a performer. Zakladatel nadace Music is the Medicine (Hudba je lék) věří, že hudba je médium s velkou silou a možnostmi. Závěrečná skladba I Believe in Love v jeho podání o tom skutečně nenechala nikoho pochybovat.

Anthony Gomes, Lucerna Music Bar, foto Petr Šálek

Anthony Gomes, Lucerna Music Bar

Závěr večera patřil skutečnému jižanskému blues v podání Kennyho Neala a jeho bandu. Kytarista z muzikantské rodiny prokázal, že blues má opravdu v krvi. Jako první zazněla skladba Funny How Time Slips Away z jeho posledního alba Bloodline. Dnes již 60.letý hudebník, zpěvák a brilantní hráč na foukací harmoniku patří k opravdovým bluesovým legendám. Ve svém vystoupení v pražské Lucerně věnoval dvě skladby i svým vzorům, kterými jsou  legendy  B.B. King nebo Muddy Waters.

Pozoruhodný večer, který přenesl Lucerna music bar do St. Luis nebo New Orleans. Doufejme, že tradice Bluefestu, která se datuje od roku 2014, nekončí a bude se dále rozvíjet a pokračovat.

Kenny Neal, Lucerna Music Bar

Text: Soňa Šálková,  foto: Petr Šálek

Kenny Neal, Lucerna Music Bar, foto Petr Šálek

Kenny Neal, Lucerna Music Bar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..