Výstava pěti českých výtvarníků

Již druhým rokem se uskutečnilo v centru Prahy, v ambitu Kláštera františkánů na Jungmannově náměstí, setkání výtvarníků nejrůznějších profesí.

Hana Exnerová – keramiku, porcelán i sklo představila na mnoha výstavách a sympoziích, získala např. cenu jury na Quadrienale uměleckých řemesel v Erfurtu, dnes se zaměřuje na tavené a broušené sklo v kombinaci s keramikou, které navrhuje přímo pro konkrétní interiéry a exteriéry.

Jiří Kouba – dřevo je pro něj inspirací již přes 30 let, lípu, dub i javor tvaruje a dobarvuje originálním způsobem, dřevěné plastiky často doplňuje humornými prvky, na výstavě představí objekty inspirované tvary nábytku.

Miroslav Liederhaus – kovář, vynálezce a umělec, výheň, kladivo a kovadlina mu nestačí, sklo jej očarovalo stejně jako kov, což přirozeně vyústilo v experimenty se železem i sklem foukaným, pečeným, lehaným, na výstavě rozsvítí netradiční světelné objekty.

Marcela Levinská – se špachtlí, tmelem a pískem tvoří obrazy s reliéfními strukturami, stále se vrací k oblíbeným námětům Orientu, Prahy i zátiším s květinovými motivy, vystaveno je přes 100 obrazů, mimo jiné starší i nové obrazy inspirované cestami do Maroka.

Jaroslav Urbánek – umně kombinuje ve svých sochách řemeslo i náhodu, diorit, mramor i opuka v jeho rukách zvláční a přestávají klást odpor, snad to bude i tím, že jim pozorně naslouchá a občas je nechá svobodně promlouvat, je autorem malebných pískovcových zátiší v pražské ZOO.

VÝSTAVA PĚTI ČESKÝCH VÝTVARNÍKŮ

HANA EXNAROVÁ sklo a keramika

JIŘÍ KOUBA dřevo

MARCELA LEVINSKÁ obrazy

MIROSLAV LIEDERHAUS kov a sklo

JAROSLAV URBÁNEK kámen

v ambitu Kláštera františkánů,
Jungmannovo nám. 18, Praha 1.

Výstava otevřena od 15.9. do 12.10. 2008 denně od 10 do 19 hod.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..