Výstava pěti českých výtvarníků

Již druhým rokem se uskutečnilo v centru Prahy, v ambitu Kláštera františkánů na Jungmannově náměstí, setkání výtvarníků nejrůznějších profesí.

Hana Exnerová – keramiku, porcelán i sklo představila na mnoha výstavách a sympoziích, získala např. cenu jury na Quadrienale uměleckých řemesel v Erfurtu, dnes se zaměřuje na tavené a broušené sklo v kombinaci s keramikou, které navrhuje přímo pro konkrétní interiéry a exteriéry.

Jiří Kouba – dřevo je pro něj inspirací již přes 30 let, lípu, dub i javor tvaruje a dobarvuje originálním způsobem, dřevěné plastiky často doplňuje humornými prvky, na výstavě představí objekty inspirované tvary nábytku.

Miroslav Liederhaus – kovář, vynálezce a umělec, výheň, kladivo a kovadlina mu nestačí, sklo jej očarovalo stejně jako kov, což přirozeně vyústilo v experimenty se železem i sklem foukaným, pečeným, lehaným, na výstavě rozsvítí netradiční světelné objekty.

Marcela Levinská – se špachtlí, tmelem a pískem tvoří obrazy s reliéfními strukturami, stále se vrací k oblíbeným námětům Orientu, Prahy i zátiším s květinovými motivy, vystaveno je přes 100 obrazů, mimo jiné starší i nové obrazy inspirované cestami do Maroka.

Jaroslav Urbánek – umně kombinuje ve svých sochách řemeslo i náhodu, diorit, mramor i opuka v jeho rukách zvláční a přestávají klást odpor, snad to bude i tím, že jim pozorně naslouchá a občas je nechá svobodně promlouvat, je autorem malebných pískovcových zátiší v pražské ZOO.

VÝSTAVA PĚTI ČESKÝCH VÝTVARNÍKŮ

HANA EXNAROVÁ sklo a keramika

JIŘÍ KOUBA dřevo

MARCELA LEVINSKÁ obrazy

MIROSLAV LIEDERHAUS kov a sklo

JAROSLAV URBÁNEK kámen

v ambitu Kláštera františkánů,
Jungmannovo nám. 18, Praha 1.

Výstava otevřena od 15.9. do 12.10. 2008 denně od 10 do 19 hod.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..