Vyšla kniha Móda za železnou oponou

Vyšla kniha Móda za železnou oponou

Nakladatelství Grada přispělo k současnému retro trendu vydáním publikace zabývající se vývojem módy, módními trendy a oděvním průmyslem v letech 1948 – 1989. Kniha Konstantiny Hlaváčkové „Móda za železnou oponout“ mapuje nelehká léta, kdy se společnost a tím i móda nejprve musely vzpamatovat z poválečného zmatku a nedostatku, aby je vystřídala komunistická ideologie s šedou konformitou v izolaci od světových módních trendů. Kniha se snaží zdokumentovat, že i přes těžké podmínky se některým módním tvůrcům i výrobním podnikům podařilo vytvořit důstojné a nápadité oblečení a vystoupit z izolace.

Slavnostní křest nové publikace se konal 12.ledna 2017 ve Veletržním paláci. Kromě autorky Konstantiny Hlaváčková, která již 30 let působí v Uměleckoprůmyslovém museu jako kurátorka sbírky textilu a módy, se křtu zúčastnila i velká osobnost československé i české módy akademická výtvarnice a módní návrhářka prof. Zdenka Bauerová.  

Publikace vychází ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem a zahrnuje na 300 reprodukcí včetně dobových fotografií a exponátů ze sbírek muzea.

Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..