Vladimír Simer vystavuje pro radost v Kofeinu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vladimír Simer je dítě štěstěny. Již na základní škole se pod vlivem fotokroužku rozhodl stát profesionálním fotografem. Přihlásil se na Střední průmyslovou školu grafickou /1958/, kde měl opět štěstí na učitele –  profesora Skopce + Josefa Ehma. Když byl ve 3.ročníku, nevyzpytatelné štěstí mu opět vstoupilo do cesty a, když se na školní akci nedostavil profesionální fotograf, udělal první snímek pro noviny. Po prázdninové praxi v Čs. sportu začal pravidelně publikovat. 4. ročník dokončil s příslibem zaměstnání v redakci, kam také po maturitě nastoupil. Sport byla zajímavá disciplína, ale naše dítě štěstěny to táhlo dál.

Po roční praxi v novinách začal myslet na volnou nohu, ale v cestě mu stála nepřekonatelná překážka – absolutorium FAMU. Štěstěna byla opět na svém místě a uvedla ho na akademickou půdu. Pod vedením profesora Jána Šmoka absolvoval v r. 1969. Z FAMU nebylo daleko k Čs. televizi, kde nějakou dobu působil jako fotograf.

Vysněný rozlet mu ale dala až volná noha, která mu rozvázala ruce k volné tvorbě a spolupráci s mnoha novinami a časopisy i velkými zadavateli. Štěstěna mu i nadále stála po boku a pomohla mu naplnit další sen: spolupráce s vydavatelstvím MONA ho přivedla k módní fotografii. I když to nebyla taková pohoda, jak si představoval, byla to práce s modelkami a s profesionálním vybavením a materiálem. Nová doba mu přinesla nové možnosti práce v oblasti reklamy a propagační agentury jeho práci bohatě využívaly. Spojení lásky k dobrému jídlu a k fotografii ho přivedlo k další metě – stal se vyhlášeným food specialistou. Na sklonku jeho aktivních let mu štěstěna dopřála více klidu a pomohla mu vybrat z archivu několik milých aktů, které zčásti upravil a předkládá je s nadějí na dobrou pohodu všech vnímavých diváků i své vlastní.

Výstava černobílých aktů Vladimíra Simera je k vidění každý den v restaurantu Kofein v Nitranské ulici 9 na pražských Vinohradech.

Foto: Vladimír Simer

Publikováno: 29. 5. 2012

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..