Visegrádská skupina 4×4 – virtuální procházka Prahou panoramatickou

Visegrádská skupina 4x4 – virtuální procházka Prahou panoramatickou

Visegrádská skupina 4×4 – virtuální procházka Prahou panoramatickou, foto: Ivo Šilhavý

Dne 9. června 2016 se v Národní knihovně v Prištině konala prezentační akce k završení českého předsednictví Visegrádské skupiny pod názvem ”Visegrádská skupina 4×4“ s podtitulem ”ochutnávka Visegrádu čtyřmi smysly”. Pilířem této společenské události byla výstava panoramatických fotografií “Praha panoramatická” od fotografa Petra Šálka. Výstavu klasických a panoramatických fotografií pražských architektonických dominant, koncipovanou jako procházku Prahou, doprovázela ochutnávka slovenských vín i likérů a maďarských vín a jídel. Vše se odehrávalo za tónů melodií polských autorů, které představilo trio kosovských flétnistek.

Na realizaci akce pod vedením českého velvyslanectví spolupracovalo velvyslanectví Maďarska a Styčná kancelář Slovenské republiky. Hosté z diplomatického sboru, mezinárodních misí v Kosovu a kosovské kulturní i politické scény ocenili zejména ojedinělost akce, příjemnou atmosféru, neformálnost a nápaditost.


_MG_0957--a

Workshop Panoramatická fotografie – fotografové z Kosova ve městě Prizren .  Foto:  Ridvan Slivova

V návaznosti na výstavu české velvyslanectví připravilo ve spolupráci s organizátory festivalu DokuFest foto workshop v Prizrenu zaměřený na panoramatickou fotografii pod vedením fotografa Petra Šálka. Díky novým kontaktům mezi umělci byly následně práce kosovských fotografů představeny na portálu www.ARTmagazin.eu.

salek_PES3016panoaaa

Prizren, foto: PetrSalek.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

silhavy_PES2981

Workshopu, věnovanému panoramatické fotografii se zůčastnil také velvyslanec v Kosovu Ivo Šilhavý.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..