Vánoční benefiční koncert Edel Sanders

Americká sopranistka Edel Sanders vystoupí v pondělí 19. prosince 2016 v žižkovském Atriu na koncertě, který podpoří Nadační fond Umění doprovázet. Výtěžek koncertu podpoří péči o terminálně nemocné a jejich rodiny.

Koncert se koná v pondělí 19. prosince 2016 od 19.00 hodin v Atriu na Žižkově, Praha 3.

Edel Sanders přednese vánoční, operní a filmové melodie rozličných autorů – A. Dvořáka, J. S Bacha, F. X. Grubera a dalších. Doprovodí ji pianista Vartan Agopian a houslista Tomáš Mach.

Edel Sanders profesionálně zpívá od 14 let. Pochází z Nebrasky, vystupovala po celém světě v různých hudebních žánrech, věnuje se komponování. Vystudovala skladbu, hudební výchovu a psychologii na Kolumbijské univerzitě. V současnosti vede katedru psychologie na University of New York in Prague a vyučuje hudební psychologii a pedagogiku na Karlově Univerzitě. V Praze žije čtvrtým rokem a s radostí se zde vrací ke svým operním kořenům. Svými zkušenostmi a vzděláním obohacuje svá vystoupení. „Jsem ráda, že mohu podpořit hospice v zemi, kde  nyní žiji. O mého tatínka pečovali v závěru jeho života hospicoví pracovníci u nás v Nebrasce. Poskytli celé naší rodině velkou podporu, útěchu a smysluplnost prožívaného období“, říká Edel Sanders o důvodu podpory NFUD.

foto_dsc0224

Americká sopranistka Edel Sanders

 Nadační fond Umění doprovázet podporuje české a moravské hospice už deset let. Rozdělil mezi ně již více než 3,7 mil. Kč, čímž významně a kontinuálně přispívá k fungování organizací, které pomáhají lidem dožít život důstojně, doprovázeni blízkými lidmi (a které zatím nejsou plně hrazeny zdravotním pojištěním). Fond už čtvrtým rokem také provozuje celostátní poradenskou linku (604 414 346) pro terminálně nemocné a jejich rodiny.

Rezervace vstupenek na čísle +420 222 721 838

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..