Umění velkých mistrů ve třech obrazových publikacích

Umění velkých mistrů ve třech obrazových publikacích

Třem velikánům světového výtvarného umění jsou věnovány tři monografie, které se dostaly na podzimní knižní trh roku 2018. Nakladatelství Rebo International CZ, které se specializuje na vydávání kvalitních populárně-naučných zahraničních publikací, vydalo v edici Umění velkých mistrů české verze originálních titulů:  Leonardo da Vinci (autoři Alessandro Guasti a Francesca Neri), Michelangelo Buonarotti (Alessandro Guasti a Massimiliano Lombardi) a Caravaggio (Alessandro Guasti a Francesca Neri).

Čtenářům se předkládají srozumitelně napsané pohledy na životní osudy, profesní kariéru a nejdůležitější díla těchto geniálních osobností v historickém kontextu. Všechny tři publikace upoutají bohatou obrazovou částí ve velmi dobré tiskové kvalitě.

Knihy provázejí čtenáře významnými kapitolami v životě umělců a zastavují se u tvůrčích mezníků jejich díla. V případě Leonarda da Vinciho jsou to např. obrazy Dáma s hranostajem, Poslední večeře, Madona ve skalách nebo slavná Mona Lisa, u Michelangelo Buonarotti pak mistrovské sochy Davida nebo Pieta a především impozantní fresky ze Sixtinské kaple, v případě Caravaggia pak slavné světské portréty jako např. Chlapec kousnutý ještěrkou či Hráč na loutnu nebo sakrální realistické až šokující biblické výjevy Judita a Holofernes nebo Kladení do hrobu.

Nakladatelství Rebo International CZ, které se specializuje na vydávání kvalitních populárně-naučných zahraničních publikací, vydalo v edici Umění velkých mistrů české verze originálních titulů: Leonardo da Vinci (autoři Alessandro Guasti a Francesca Neri), Michelangelo Buonarotti (Alessandro Guasti a Massimiliano Lombardi) a Caravaggio (Alessandro Guasti a Francesca Neri).

Každá publikace obsahuje okolo 100 reprodukcí kompletních děl a četných detailů. Autoři čerpají z bohaté bibliografie a pokouší se také naznačit styčné body mezi tvorbou tří geniů a jejich pokračovatelů v moderním umění. Chronologické přehledy v závěru ulehčují zařazení jednotlivých děl do životních etap umělců.

Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..