Tom Jones zazářil v Praze

Tom Jones in PragueČeské publikum mělo po 8-leté pauze opět příležitost přesvědčit se o tom, že Tom Jones i ve 45.roce své profesionální kariéry stále zůstává pěveckou veličinou, která svým hlasem, vyzařováním a energií přetrumfne leckterou mladou popovou hvězdu.
Letošní koncert Toma Jonese v pražské 02 aréně zahájila teprve 20-letá předzpěvačka Florence Rawlingsová, která však obecenstvo naladěné na „tygra z Walesu“ moc neupoutala. Až teprve Jonesův příchod diváky zklidnil a dostal do správné nálady. Jako první píseň zvolil 69-letý Sir Jones skladbu Sugar Daddy, kterou pro jeho poslední vysoce oceňované album 24 Hours napsal frontman skupiny U2 Bono. Pozornost publika si Jones dokázal nejen udržet ale ještě ji v průběhu dalších dvou hodin gradovat. Za doprovodu vynikající kapely s pobarvením ženských vokálů prezentoval postupně své nejznámější hity jako např. Delilah, Mama Told Me Not To Come, It´s Not Unusual, What’s New Pussycat? nebo She’s a Lady a nechyběla ani melodie z bondovky Thunderball. Svůj široký stylový záběr dokumentoval chorálem Never i známými country skladbami He´ll Have To Go nebo Green Green Grass Of Home. Na závěr roztleskal Jones celou halu i v těch nejhornějších ochozech a rytmická Sexbomb ji ještě i rozezpívala. Rozparáděné publikum si pak vytleskalo přídavky a na závěr si s rozparáděným tygrem zazpívalo jeho hit Take Me Back To Party.
Pak už se však prošedivělý ale stále charizmatický a vitální velšský bard rozloučil s publikem slovy „Good night and God bless you“. Musíme jen doufat, že na jeho příští koncert nebudeme muset čekat dalších 8 let.
Text: Soňa Šálková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..