Svaz českých fotografů-výstava na Staroměstské radnici se blíží

Svaz českých fotografů-výstava na Staroměstské radnici se blíží

Praha nepustí. Tahle maličká má drápy. Napsal Franz Kafka Oskaru Pollakovi v roce 1904

A lze to vztáhnout i na fotografie Prahy. Zaujetí fotografováním Prahy je osudem na celý život. Každý nový ročník soutěže Cena Praha fotografická to dokazuje. Již 23 let se v jejích kategoriích schází každoročně okolo tisíce fotografií nových i osvědčených autorů a je opravdu těžké z nich desetinu vybrat na výstavu. Porota, která letos zasedala 12. března,  vždy stojí před těžkým úkolem a organizátoři vymýšlejí, jak prezentovat větší počet fotografií. Je složité zvolit nejlepší fotografie a zároveň složit zajímavý obraz uplynulého roku v Praze.

Již 23 let se pořádá soutěž Cena Praha fotografická. V různých kategoriích se schází každoročně okolo tisíce fotografií nových i osvědčených autorů. Odborná porota posuzuje zaslané fotografie 12. března 2019. Foto: Petr Šálek, ARTmagazin.eu #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA


Odborná porota posuzuje zaslané fotografie 12. března 2019. Foto: Petr Šálek, ARTmagazin.eu

V obsazení kategorií Krása Prahy, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města, 100 let v Praze a  spojením s další z městských  čtvrtí, jíž jsou tentokrát Strašnice a která se stane základem další práce účastníků stejnojmenného workshopu pořádaného Svazem českých fotografů, podává celek výstavy barvitý obraz současné podoby nesmrtelného města. Města rychlých změn a grandiozního růstu, města nádherné architektury a romantických procházek. Města nekonečných davů zpomalených turistů i spěchajících Pražanů. Města bohatství i města chudoby, města pompézních staveb a zapomenutých zákoutí. Města fotograficky zajímavého a vděčného a také do nekonečna fotografovaného, města, které nás přitáhne a nepustí svou výjimečností, svým geniem loci, města neopakovatelného, a přece do nekonečna připomínaného.

Výstava porotou oceněných a dalších vybraných fotografií bude v Křížové chodbě a rytířském sále Staroměstské radnice k vidění od 10.4. do konce května 2019.

Text: Věra Matějů, foto: Petr Šálek

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..