ŠTÍTY VILÉMA HECKLA

První ročník fotografické soutěže a výstavy pod záštitou primátora Prahy

Uzávěrka pro členy AF prodloužena do 30.1.2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Soutěž je zaměřena na aktuální téma vztahu člověka k přírodě a životnímu prostředí. Nese jméno významného českého fotografa a horolezce Viléma Heckla, jehož v roce 1970 spolu s celou československou horolezeckou výpravou pořbila lavina pod horou Huascarán v Peru.

Soutěží se ve třech kategoriích: Venkovská a městská krajina, člověk a hory, člověk a životní prostředí. V každé soutěžní kategorii bude udělena první, druhá a třetí cena po 40.000 Kč, 20.000 Kč a 10.000 Kč. Kromě toho budou udčleny: Zvláštní cena  Milana Škody v oblasti tématu ekologie, Cena Canon a Cena CK Adventura. Zúčastnit se mohou fotografové s trvalým bydlištěm v  České nebo Slovenské republice pracemi, které vznikly od 1.1.2005 do 31.12.2006. Podrobné podmínky soutěže a přihlášky jsou k dispozici na adrese: www.stityheckel.cz

Fotografie posoudí devítičlenná odborná porota jmenovaná pořadatelem – Czech Photo, o.p.s. Oceněné a další vybrané práce budou v květnu 2007, měsíci Hecklova narození i tragické smrti, vystaveny  až do konce června na Staroměstské radnici v Praze a poté budou putovat po dalších místech. S výstavou budou spojeny projekce, přednášky a diskuse a rovněž divácká anketa, která rozhodne o Ceně diváků.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..