Současná moderní architektura v Praze

Současná moderní architektura v Praze

Pouhé čtyři dny, od 24. do 27. října 2019 je ve Výstavní síni Mánes možné shlédnout přehlídku nových urbanistických plánů a architektonických projektů, které v nedávné době v Praze vznikly, právě se staví, nebo se jejich výstavba plánuje. Několik desítek modelů a videoprojekcí jasně dokumentuje, že Praha nenabízí jen historické památky, ale je i moderní metropolí, která se stále rozvíjí a přizpůsobuje potřebám moderní společnosti.

Akci pod názvem Prague: Next uspořádala letos již po třinácté společnost Czech Architecture Week Praha s úmyslem informovat a vzbudit zájem veřejnosti o prostředí, ve kterém žijí. Expozice mapuje současné a budoucí vize rozvoje na území Prahy a ukazuje návštěvníkům, co hlavní město a jednotlivé a jeho městské části připravují. Pozitivní je, že velká část projektů se soustředí na bytovou výstavbu a zelené a rekreační zóny.  Velký důraz se přitom klade na ekologii a energetickou úspornost.

Návštěvníci si tak například mohou prohlédnout, jak bude vypadat nová multifunkční čtvrť Smíchov City, která má vzniknout na místě bývalého nákladového nádraží Praha-Smíchov. Součástí tohoto projektu bude i revitalizace Smíchovského nádraží. Příkladem propojení bytové výstavby s přírodou je projekt Sakura, který nechává proniknout divokou zeleň nejen na terasy a balkony, ale i na střechu a fasádu budov.

Výstava je vhodnou příležitostí udělat si obrázek o budoucí tváři města. Vstup na výstavu je pro všechny návštěvníky zdarma.

Text: Soňa Šálková,  foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..