Národní muzeum oslaví Mezinárodní den muzeí volným vstupem do všech svých objektů

Národní muzeum oslaví Mezinárodní den muzeí volným vstupem do všech svých objektů

Téměř po dvouměsíční pauze pro návštěvníky se znovu otevřely některé muzejní a výstavní instituce. Platí sice nadále určitá omezení a úplný návrat do předkoronového stavu je stále v nedohlednu, ale první kroky k uvolňování vládních opatření už nastaly. Vstřícným krokem pro návštěvníky jsou zvýhodněné vstupy do některých expozic.

Například Národní muzeum snížilo cenu vstupenek až do 15. června 2020 o 50 %. V pondělí 18. května 2020 pak bude po celý den vstup do všech objektů Národního muzea dokonce zcela zdarma.  Na toto datum totiž připadá Mezinárodní den muzeí, který již od roku 1977 upozorňuje na význam muzeí pro rozvoj a vzdělávání společnosti.

Národní muzeum, ilustrační foto, dvorana, foto: Petr Šálek

Téma letošního Mezinárodního dne muzeí zní:  Muzea za rovnost: rozmanitost a začleňování. Posilování rozmanitosti a začleňování v našich kulturních institucích chce zdůraznit otevřenost a význam muzeí pro všechny lidi bez ohledu na jejich původ nebo osobní zázemí.

V pondělí 18. května 2020 tak bude možné zdarma navštívit tyto objekty a výstavy:

Historickou budovu Národního muzea s výstavami Sametová revoluce: Říká se jí sametová, Labyrint informací a ráj tisku a Tajný život sbírek.

Ilustrační fotografická sférická prohlídka v Národním muzeu z výstavy Tutanchamon RealExperience  (21. 8. 2019 – 2. 2. 2020), foto: PetrSalek.com


České muzeum hudby se stálou expozicí Člověk – nástroj – hudba a výstavami Import / Export / Rock´n´roll a Miloň Novotný – Fotograf a hudba a Hudebníci očima fotografa.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur s výstavami Doma na Sibiři, Na březích Nilu, Kamské řemeslnice z Číny a Svět ve vitríně a se stálými expozicemi Kultury Austrálie a Oceánie a Vojta Náprstek.

Národopisné muzeum se stálými expozicemi Česká lidová kultura a Tradiční lidová kultura dotykem a s výstavou Století trampingu.

 

Národní památník na Vítkově s výstavami Otto Matoušek: Kresby z koncentráku a Za volební právo žen! a se stálými expozicemi Laboratoř moci a Křižovatky české a československé státnosti.

 

Muzeum Antonína Dvořáka s výstavou Antonín Dvořák: Inspirace přírodou a stálou expozicí Cesty Antonína Dvořáka.

 

Muzeum Bedřicha Smetany s výstavou Nevěsta prodaná do ciziny a stálou expozicí Bedřich Smetana (1824 – 1884).

 

Lapidárium Národního muzea se stálou expozicí Památky kamenosochařství v Čechách od 11. do 19. století.

 

Muzeum české loutky a cirkusu – Prachatice se stálou expozicí Expozice české loutky a cirkusu.

 

Památník Jana Palacha ve Všetatech s historickou expozicí.

Veškerá hygienická opatření a bližší informace o jednotlivých objektech naleznete

na webových stránkách Národního muzea www.nm.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..