Národní muzeum nabízí v květnu 2019 plejtváka a volné vstupenky

Národní muzeum nabízí v květnu 2019 plejtváka a volné vstupenky

Národní muzeum, foto: Petr Šálek

Historická budova Národního muzea se po rekonstrukce postupně dále otvírá návštěvníkům. Její symbol a nejznámější exponát, obrovská kostra kytovce plejtváka myšoka je předmětem malé výstavy, kterou muzeum zpřístupňuje v květnu. Výstava nabídne nejen informace o historii a přesných rozměrech pozůstatků druhého největšího tvora planety, ale i pohled do sálu, kde je kostra umístěna. Během léta budou návštěvníci mít možnost sledovat, jak na vzácném exponátu, který je ve sbírkách Národního muzea již 130 let, postupně probíhají závěrečné restaurátorské a konzervátorské práce před definitivním zpřístupněním sálu.

Národní muzeum, dvorana, foto: Petr Šálek

1.května 2019 v 9 hodin večer pak bude slavnostně spuštěna i zrekonstruovaná kašna před hlavním schodištěm čelní fasády historické budovy. Dynamicky řízené osvětlení, které mohla veřejnost poprvé sledovat vloni 28.října při oslavách 100.výročí Československa, bude tak každý večer od 21.00 hod. vždy v půlhodinových intervalech oživovat pohled na večerně osvětlené muzeum.

 

Národní muzeum, foto: Petr Šálek

Májovým dárkem Národního muzea je i nabídka, že v ceně vstupenek do Historické budovy je současně obsažen i vstup do osmi dalších pražských objektů Národního muzea a jejich stálých i časově vymezených expozic.

Národní muzeum, foto PetrSalek.com

Jedná se zejména o sousední Novou budovu Národního muzea, kde probíhá výstava Keltové.

Rekonstrukce keltských oděvů, foto: Petr Šálek

 

Další objekty jsou: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, České muzeum hudby, Národopisné muzeum v Kinského zahradě, Národní památník na Vítkově, Lapidárium a obě muzea Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.

Vstupenky do všech devíti objektů (plné vstupné: 260,- snížené: 170,- a rodinné: 440,- Kč) mají 5-denní platnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..