Jose Feliciano v SaSaZu

José Feliciano – živá legenda světové populární hudby – se na svém evropském turné na jeden večer zastavil v Praze. Během svého téměř dvou hodinového vystoupení v očividně skvělé náladě předvedl vše, co od něj nadšené publikum v dobře zaplněném holešovickém klubu Sasazu mohlo očekávat. Fenomenální nevidomý americký kytarista a skladatel hispánského původu za doprovodu svého jak hodinky šlapajícího bandu (Al Payson – baskytara, Greg Smith, Tyle McHugh – keyboards, Bob Conti – percussion, Tiger MacNeal – bicí) nevyšel po celou dobu z tempa. Plynule měnil žánry (latin pop, jazz, rocknroll) a přecházel od původních vlastních skladeb ve španělštině i v angličtině (Seňor Bolero, Amor Gitano, California Dreaming, Our Love Slipped Away) k vyhlášeným zcela osobitým cover verzím –(Billy Jean, Ain´t No Sunshine…). Vyvrcholením večera byla mistrná improvizace v bolerové akustice – chvilkami hraná pouze jednou rukou – při které Feliciano mimochodem stačil i rychle doladit strunu.
Pomalu se zahřívající obecenstvo si s ním nakonec společně zanotovalo slavnou vánoční Feliz Navidad a ještě si pak vynutilo závěrečný rocknrollový přídavek.
Majitel 8 ocenění Grammy a 18 nominací ( poslední v letošním roce) a 45 zlatých a platinových desek ukázal, že je hvězda, která již desítky let září na hudebním nebi, ale přitom stále zůstává na zemi u svých posluchačů. Po – pro Hispánce zřejmě trochu pomalém – „rozjezdu“ českého publika Feliciano dokonce prohlásil, že má dojem, jakoby si večer sám užíval víc než jeho posluchači. V tom se ale rozhodně mýlil, protože Felicianův první pražský koncert od roku 1974 bude patřit k tomu nejlepšímu, co letošní podzim v hudbě nabídne.

Text:  Soňa Šálková, foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..