Jan Kaplický módním návrhářem

Ve čtvrtek 24.dubna 2008 proběhla v industriálním prostoru Meet Factory Praha očekávaná přehlídka nových dámských modelů a plavek Leeda Dejavu a Leeda Kaplicky. Kolekci připravila česká módní značka Leeda, kterou tvoří Lucie Trnková a Lucie Kutálková, ve spolupráci s architektem Janem Kaplickým, který se zde představil v nové profesi módního návrháře.

Kaplický se krásou i ženami rád inspiruje v celé své tvorbě a jak sám říká: „Je to pro mě úžasná příležitost zabývat se zde formou, barevností, detailem. Je to prima práce s křivkami těla. To mě zajímá. Doufám, že vzniknou úžasné, přitažlivé, nápadné a sexy nové věci.“ Kaplický se dále nechal slyšet, že práce nad návrhy mu přinesla spoustu radosti, kterou nekazili žádní úředníci z magistrátu. Spolupráce s Leedou začala realizací černých svatebních šatů pro Kaplického ženu Elišku.

Modely vzniklé pod značkou Leeda mají čistý a funkční design. V glamour šatech Leeda Dejavu a Leeda Kaplicky zazáří ženy na party a premiérách filmů, v jiných vyřadí konkurenci na schůzkách s klienty, v ostatních modelech si užijí prázdniny. V nové kolekci je celkově více ženskosti a neokázalého luxusu, podtématy jsou Paříž, šampaňské či diamanty, nebo Alenka v říši divů a Čaroděj ze země OZ. Leeda se ve své kolekci dotýká také ekologie a jedním z materiálů, který používá je organická bavlnu.

Při zkouškách se modelky nejen ladně procházely, ale i poskakovaly, aby se vyzkoušelo, jestli jsou modely skutečně nositelné. Leeda se také neřídí trendem přílišné vyhublosti, ale respektuje přirozené tvary.
Na mole při speciální show byly předvedeny obě kolekce vyzývavých, jednoduchých i hravých modelů a mezi modelkami se jako host objevila také herečka Aňa Geislerová . Zážitek z přehlídky podtrhly světelné efekty TOW a hudba Jana P. Muchowa, připravená speciálně pro tento projekt. Módní fotografie kolekce od Marka Novotného a Radka Brousila bylo možno shlédnout na širokoúhlým LCD panelech značky EIZO.
Modely v limitovaných kolekcích můžete vyzkoušet a zakoupit  od 5. května v nově zrekonstruované prodejně  Leeda, Bartolomějská 1, Praha 1.

www.leeda.cz
www.future-systems.com

Publikováno: 6.5.2008

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..